Minerály pre krásnu pokožku

6. novembra 2022

V ideálnom svete by nám zdravá a vyvážená strava poskytla všetky potrebné výživné látky, ktoré naše telo potrebuje. Dobre vieme, že to tak nie je. Tisícky rokov sme ťažili minerálne soli a minerály pre ich liečivé a skrášľujúce účinky. Ktoré minerály nám môžu pomôcť ku krásnej pokožke?

Dnes máme technológie, ktoré dokážu napratať silu liečivých termálnych prameňov alebo Mŕtveho mora do malej fľaštičky pleťového séra. Minerály sú pre naše telo nevyhnutné – či už pre zdravie srdca, kostí alebo pleti. Aby bunky správne fungovali, elektrolyty musia byť v rovnováhe.

Ak sa tento stav naruší, prejaví sa to aj navonok. Bez minerálov nikdy nedosiahneme žiarivú pleť, po ktorej tak túžime. Minerály prúdia do buniek ako na dopravnom páse. Ak bunka potrebuje minerál, jednoducho si ho „vezme“, keď prechádza okolo. Na tomto princípe fungujú liečebné a skrášľovacie procedúry v kúpeľoch alebo minerálne soli a horčíkové prísady, ktoré si pridávame doma do kúpeľa.

Pokožka zohráva pri transdermálnej absorpcii úlohu vstupného systému. Minerály sú drobné molekuly, ktoré sú dostatočne malé na to, aby cez ňu prenikli. Naša pleť musí neustále odolávať zvýšenému znečisteniu, tisíckam chemikálií, UV žiareniu a v lete aj klimatizácii.

Výsledkom je zvýšený výskyt suchej alebo citlivej pleti či ekzémov. Minerálna starostlivosť o pleť je obľúbená nielen vďaka našej znovuobjavenej záľube v prírodných zložkách, ale najmä preto, lebo dokáže pomáhať pri ochrane kožnej bariéry. Tú tvorí vrstva pokožky zložená z buniek a lipidov, ktorá slúži ako obranný štít pred škodlivými mikroorganizmami. A má aj ďalšie superschopnosti – reguluje prienik vody a elektrolytov (oboma smermi), udržuje pokožku hydratovanú alebo reguluje zápaly.

Pozrite sa s nami na päť minerálov, ktoré sú dôležité pre fungovanie nášho tela.

1/3
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu