Značka: trávenie

Potešte svoje mikróby!

25. februára 2024

A ony potešia vás! Pomôžu vám totiž schudnúť a prežiť dlhší život. Viete, ako na to?

Bežci a tráviace problémy

27. júna 2023

Azda každý z nás sa už s nimi pri behu stretol. Nepríjemným žblnkotaním v žalúdku počínajúc, otrasnou hnačkou končiac. S tráviacimi problémami počas behu sa bežne stretáva zhruba 50 percent vytrvalostných bežcov.

Nepodceňujte svrbenie a krvácanie konečníka

4. februára 2022

Neurčité svrbenie, pocit čudnej vlhkosti alebo známky krvácania, všetky tieto problémy sa často zhoršujú po telesnej námahe, cvičení a znamenajú obmedzenie pri športovej aktivite, najmä pri bicyklovaní alebo kardiotréningu vo fitnescentre.

Krásna pleť. Máte na ňu žalúdok?

18. januára 2021

Trápi vás akné či začervenanie pokožky? Máte pocit, že vaše črevá sa vám snažia naznačiť, že niečo nie je v poriadku? Mnohokrát stačí počúvať hlas vlastného organizmu, aby sme odhalili blížiace sa zdravotné ťažkosti.

Čo sú enzýmy? Všetko, čo o nich potrebujete vedieť

26. marca 2020

Enzýmy sú látky, ktoré sa nachádzajú v našom tele a v potravinách. Enzýmy zlepšujú trávenie a následne celé fungovanie tela. Sú však nesmierne citlivé a často ich ničíme, ako ich teda ochrániť?

Šéfredaktorka Zázračnej planéty odporúča

17. novembra 2019

Ak sa zamyslíme nad tým, akú cestu prejde nedeľný obed od úst až po konečník, zdá sa to ako pomerne jednoduché a priamočiare putovanie – opak je však pravdou.

Zavrieť reklamu