Značka: Západné Slovensko

Leto v Raji: Rajecká dolina 

10. júla 2023

Rajecké Teplice ležia južne od Žiliny a patria k najobľúbenejším kúpeľným mestám Slovenska. V okolitých kopcoch sa ukrývajú skvelé cyklotrasy, rozprávkové Čičmany, hrad Lietava aj príbeh Jozefa Gabčíka a českých korunovačných klenotov.

Slovenské naj: Rozárium v Dolnej Krupej

2. februára 2022

Milujete vôňu ruží? Potom sa počas sezóny vyberte na návštevu Rozária Márie Henriety Chotekovej v Medolandii. Môžete sa vybrať aj do areálu kaštieľa a kaštieľskeho parku v jeho susedstve. Patrí k najkrajším pamiatkam vidieckej klasicistickej architektúry na Slovensku.

Nitra. Mesto lásky na siedmich pahorkoch

19. januára 2022

Pozrite sa na Nitru z nového uhľa pohľadu. Symbol našej prastarej slovanskej histórie má pre mnohých magický rozmer. Postavená na siedmich pahorkoch, rovnako ako večný Rím, je vyhľadávaným miestom, kde si romantické dvojice hovoria svoje „áno“.

Ako dobre poznáte Záhorie?

20. októbra 2021

Oblasť Záhoria sa nachádza na západe Slovenska, na hraniciach s Českom a Rakúskom. Keďže leží blízko Bratislavy aj Trnavy, je pre veľa ľudí ideálnym miestom na jednodňové výlety. Otestujte sa, čo všetko o Záhorí viete, a získajte nové tipy na výlety.

Poznáte záhadné pohorie Tribeč?

14. októbra 2021

S pohorím Tribeč sa spájajú mnohé záhady a bohatá história. Príroda je tu teplomilnejšia ako v iných pohoriach na Slovensku, ale viac vám zatiaľ neprezradíme, pretože viac sa dozviete v našom kvíze...

Zavrieť reklamu