Značka: slnko

Okuliare na ochranu očí pred UV žiarením nestačia

18. júla 2018

Už od útleho detstva sa učíme, že UV žiarenie je pre našu pokožku škodlivé a preto by sme mali používať rôzne ochranné krémy. Zabúda sa však upozorňovať na ochranu očí. Ultrafialové lúče sa podieľajú aj na zhoršovaní zraku v staršom veku, či tvorbe rôznych očných ochorení.

8 dôležitých zásad, ako sa pripraviť na bicyklovanie v lete

22. júna 2017

Leto je pre cyklistický šport priaznivým obdobím. Čas dovoleniek dovoľuje cyklistickým nadšencom podniknúť dlhšie trasy či cyklovýlety. Teplé počasie je výhodou, avšak je potrebné, aby sa letná cyklistika odohrávala v medziach určitých zásad.

Nassfeld má najhorúcejšie zimné fotky a najväčšiu slnečnú terasu v Alpách!

30. septembra 2015

Jasná modrá obloha, množstvo snehovej periny, potešenie z jarného slniečka, a vy sedíte na plážovej stoličke s baldachýnom a vychutnávate si niekoľko skvelých nápojov alebo ukazujete zime svoje studené ramená na najväčšej rakúskej Bikini flash mob: nikde inde nemá zima taký južanský šarm ako práve v Nassfelde. Je to preto, že korutánsky Nassfeld má najviac hodín slnečného svitu najväčšiu slnečnú terasu v Alpách, ktorú otvára opäť od 14. marca do 12. apríla 2015.

Čo s ekzémom v lete?

9. augusta 2014

MUDr. Bergendiová radí: U veľa alergikov dochádza v lete k zlepšeniu ich ekzému. Príčin je niekoľko a medzi tie hlavné patrí prázdninová pohoda, menej stresu a tiež slnečné žiarenie.

Nech opálenie nie je popálenie

26. júna 2014

Jeden z najcitlivejších indikátorov sily slnečného svetla – ľudská pokožka vníma slnko s čoraz horšími zdravotnými následkami, a to nemusíme byť pri mori alebo vo vysokohorských polohách.

Vitamín D v zime vymrzne! Čo robiť?

15. januára 2014

Je zima, často zamračené a v jedálničku nemáme denne morské ryby - v tom prípade nám hrozí, že pravdepodobne máme málo vitamínu D. Po celom modernom svete sa šíri epidémia nedostatku vitamínu D.

Najnovšie vydanie

RELAX 2/2019

Objednať
Relax na Facebooku