Značka: bežecká-technika

Vyskúšajte beh dozadu

12. novembra 2023

Prekvapivé benefity behu čelom vzad, ktoré vás presvedčia, že treba prekonať ostych a otočiť sa bežeckej trase chrbtom.

5 tipov pre tréning na páse

4. novembra 2023

Tréning na páse nemusí byť zákonite nudný. Stačí len trochu experimentovať a vytvoriť si tréningovú rutinu, ktorú si budete užívať. Jeden tréning absolvujte celý v strednom tempe, ďalší venujte intervalom. Na inšpiráciu vám ponúkame päť rozličných tréningov.

Plyometria: Recept na rýchlosť

1. novembra 2023

Schopnosť behať rýchlejšie a využívať energiu počas behu efektívnejšie je témou vedcov a bežeckých trénerov azda odjakživa. Aby sa naše telo bolo schopné zlepšovať a zrýchľovať, je potrebné dodať svalom rôznorodé impulzy – napríklad aj formou plyometrického tréningu.

Pomalý beh na zotavenie

8. októbra 2023

Beh na zotavenie slúži na to, aby ste odbehli o pár kilometrov navyše, no bez toho, aby ste museli ubrať z výkonu pri inom tréningu.

Návrat k behu po zranení

18. septembra 2023

Sedem efektívnych krokov, pomocou ktorých sa spamätáte z nešťastia v podobe bežeckého zranenia deň, týždeň aj niekoľko mesiacov po ňom.

Poznáte štyri základné cviky bežeckej abecedy?

12. septembra 2023

Na správnej technike by malo záležať bežcom začiatočníkom aj tým, ktorí túžia po zlepšení. Správne pohybové návyky vám totiž pomôžu predísť zraneniam, efektívnejšie využívať energiu a v konečnom dôsledku rýchlo behať.

Päta alebo predná časť chodidla?

25. októbra 2022

To je najčastejšia otázka, keď sa diskusia zvrtne na tému bežeckej techniky. To, akým spôsobom vykonáme bežecký pohyb, typ dopadu chodidla na podložku, náš bežecký postoj, typ krokov, vertikálna oscilácia, má v konečnom dôsledku vplyv na našu rýchlosť, svalové zaťaženie a v neposlednom rade aj na zranenia.

Zavrieť reklamu