Značka: čaj

Púpava ako liek

31. marca 2019

Rastie nám pod nosom a je skutočne liekom takmer na všetko. Púpava. Jediné, čo pre jej získanie potrebujete urobiť, je nazbierať ju z čistých miest, ktoré neležia príliš blízko cesty.

Škoricový čaj na bolesť brucha

26. marca 2019

Škorica okrem toho, že prehrieva organizmus, má aj stimulačné účinky na tráviaci systém a pomáha hladkému pohybu potravy v črevách. Bolí vás brucho? Skúste škoricový čaj.

Horský čaj v pohári pre ideálny relax

27. januára 2018

Spravte si fantastický čaj z rastliny Ránhoj horský, ktorá rastie iba na určitých miestach pohoria Rodopy, ktoré sa rozprestiera v Bulharsku, Grécku a Turecku. Je ideálny pre zdravý relax, očisťuje organizmus a má omladzovacie účinky.

10 zabijakov zimných chorôb

18. októbra 2017

Každý z nás to už zažil. A nie raz. Zobudíte sa s kýchaním, kašľom, svaly a kosti bolia, hlási sa horúčka. Ako spoznáte, že ide o chrípku alebo len nachladnutie? Je dôležité poznať medzi nimi rozdiel. Obidve choroby spôsobujú podobné vírusy, no nachladnutie je miernejšie ako chrípka.

Levanduľový čaj – aj ako repelent!

5. júna 2017

Väčšina ľudí nevie, že tieto svetlé fialové kvety môžu konzumovať. Levanduľa má blahodarné účinky, aj keď je pripravená ako čaj. A fialová bylinka tiež slúži ako prírodný repelent proti komárom a kliešťom!

Čo piť okrem vody?

12. apríla 2017

Aby mohla každá bunka nášho tela dokonale fungovať, potrebuje vodu. Pri dodávaní tekutín do tela však nemusí byť práve voda jedinou voľbou. Tu sú ďalšie zdravé alternatívy.

Čo pijete, to ovplyvňuje vašu pozornosť

11. apríla 2017

Potrebujete sa sústrediť? Majte nachystaný mätový čaj. Vedci zistili, že mäta zvyšuje koncentráciu a výkon pri úlohách vyžadujúcich nepretržitú koncentráciu.