Liek na sychravé jesenné počasie? Čaj alebo káva nielen o piatej

6. novembra 2023
Čaj o piatej s Möbelix

Prepadá vás na jeseň zlá nálada, keď sa potme a v sychravom počasí vraciate z práce úplne „vyšťavení“ a premrznutí? Nedovoľte jej prevziať vládu nad vašou psychikou. Ako na to? Rozmaznávajte sa!

Nedostatok svetla a nevľúdnej teploty môžu mať negatívny vplyv na vaše fyzické aj duševné zdravie. Našťastie existuje celý rad príjemných preventívnych opatrení, ku ktorým sa môžete doma, ideálne pravidelne, uchýliť. Skrátka, premeňte svoj domov na wellness oázu!

Nemusí to byť nutne len horúci kúpeľ vo vani plnej voňavej peny, niekedy stačí dopriať si obľúbený horúci nápoj v pohodlnom kresle zababušení do hrejivej deky. Niet divu, že Angličania vo svojej krajine preslávenej dažďom a hmlami vymysleli čaj o piatej – je to taká vítaná aktivita v druhej polovici dňa, ktorá vás vzpruží, keď už na vás prichádza únava. Vyskúšajte ju tiež!

Čaj o piatej s Möbelix

Kanvice a hrnčeky, ktoré majú štýl

K dokonalému zážitku prispieva aj voľba toho správneho riadu. Kanvica, french press a šálky z varného skla sú odolné, nadčasové a hodia sa do každého moderného interiéru. Pokiaľ inklinujete k rustikálnejšiemu bývaniu a ladíte svoju domácnosť do útulného škandinávskeho, boho či vidieckeho štýlu, najskôr sa zamilujete do pôvabných kúskov z tradičnej kameniny.

Čaj o piatej s Möbelix

Aktuálne sú trendy hrnčeky s glazúrou v zemitých odtieňoch. Ich zdanlivá nedokonalosť pôsobí upokojujúcim dojmom a horúca čokoláda s poriadnou ,,čiapkou” z poctivej šľahačky z nich perfektne chutí. A čo keď sa dostaví chuť na niečo ostrejšie? Žiadny problém, jesenné chute celkom iste uspokojí horúci jablkový punč so škoricou, ktorý vás k tomu ešte zaručene zahreje.

Čaj o piatej s Möbelix

Leňošenie bez výčitiek

Pokiaľ vás premáha únava tak, že by ste sa najradšej hneď zababušili do nadýchaných perín s voňavými obliečkami, nebráňte sa jej. S praktickými podnosmi si môžete dopriať upokojujúci bylinkový čaj aj v posteli. Keď na to príde, môžete v nej cez víkend stráviť pokojne celý deň.

Čaj o piatej s Möbelix

Vďaka šikovnému ohrievaču na čajovú sviečku vám nápoj nevychladne, ani keď sa budete s jeho popíjaním naozaj tmoliť. Seba zase zohrejete ohrievacou fľašou v roztomilom plyšovom obale. Jednoducho, nie je dôvod prepadať zúfalstvu. Navyše spôsobov, ako si užiť jeseň, je ešte oveľa viac!


Text a foto: Möbelix

1/1
Zavrieť reklamu