Kto môže aplikovať tejpy?

5. septembra 2014
Tejpy. Foto: Shutterstock

O tom, že kineziologické tejpy môžu výrazne pomôcť pri najrôznejších športových bolestiach, nie je pochýb. Len máloktorý človek si však dokáže poradiť s tým, ako si boľavú časť tela sám zatejpovať. Je to skutočne tak?

Kineziologický tejp bol vyvinutý ešte v 70. rokoch minulého storočia. Vznikla bavlnená páska, ktorá sa lepila na pokožku, ale len málo ľudí vedelo, ako tejp vlastne funguje. Odvtedy prešiel tejp mnohými testami a štúdiami, aby bolo možné čo najdokonalejšie objasniť jeho účinky.

Ešte donedávna bolo nutné navštíviť odborníka, ktorý presne určil problém a následne aplikoval tejp podľa potreby. Dnes je však situácia iná. Vývoj ide dopredu a aj spoločnosti pracujú na tom, aby vyvinuli niečo nové a dokonalejšie. Niečo, čo by zjednodušilo život bežnému človeku – amatérovi či profesionálnemu športovcovi.

Medzi také spoločnosti patrí aj SpiderTech, ktorý ako prvý a zatiaľ jediný prišiel na trh s už predstrihanými kineziologickými tejpami. Spoločnosť ponúka viac než 16 typov predstrihaných tejpov, určených pre jednotlivé časti tela (napríklad: rameno, koleno, kríže, členok a ďalšie). Toto výrazne zjednodušuje aplikáciu, ktorú zvládne aj úplný amatér.

Výhodou predstrihaných kineziologických tejpov je, že ich môžete mať stále so sebou, či už ste na bicyklovej túre, korčuliach, turistike, alebo hráte tenis s priateľmi.

Peter Špánitz
odborník na tejpy spoločnosti SpiderTech
www.go-create.sk

1/1
Zavrieť reklamu