Tri dni v Košiciach. Stráviť ich môžete aj takto

3. júla 2024
košice

Spoznajte metropolu východného Slovenska na vlastnej koži už toto leto.

Prvý deň

Prehliadka Starého mesta

Zažite autentické Košice. Prejdite sa po Hlavnej ulici, navštívte trh na Dominikánskom námestí a vychutnajte si obed v tradičnej reštaurácii Villa Regia. Na dezert a kávu sa vyberte do reštaurácie Carpano. Môžete tiež absolvovať pešiu prehliadku Starého mesta so sprievodcom.

Návšteva miestnych remeselníkov

V Košiciach nájdete kováčov, hrnčiarov a bylinkárov na Hrnčiarskej ulici. Môžete si pozrieť ich dielne a nájsť originálny suvenír.

OMG – Open City Gallery

Zažite kultúru a umenie inak. Požičajte si kolobežku a objavte umelecké diela v podobe nástenných malieb v uliciach Košíc.

Wellness v starosvetskom hoteli

Svetoznámy spisovateľ Sándor Márai, košický rodák, už začiatkom 20. storočia písal básne o atmosfére najstaršieho hotela. Hotel Bankov je ukrytý v lesoch nad Košicami a ponúka to najlepšie miesto na oddych.

Ochutnávka regionálnych vín

Viete, kde sa vyrábali obľúbené vína Ľudovíta XIV., Beethovena či Goetheho? V slávnom Tokaji!

Zažite autentické Košice už toto leto. Foto: Shutterstock.

Druhý deň

Košický hrad a vyhliadková veža

Ak už máte dosť starosvetskej atmosféry, naskočte do autobusu a nechajte sa odviezť na Košický hrad. Prechádzku lesom ukončíte pri vyhliadkovej veži s úchvatným výhľadom na Košice.

ZOO, Dinopark a bobová dráha

Najväčšia zoologická záhrada v strednej Európe ponúka bohatý program pre celú rodinu vrátane Dinoparku. Prehliadku môžete zakončiť adrenalínovou jazdou na bobovej dráhe.

Ochutnávka miestnych pív v najstaršej krčme na Slovensku

Miestny pivovar vás prevedie svetom košických pivných špecialít v krčme, ktorá je v nepretržitej prevádzke od roku 1542.

Nočné Košice

Nočná zábava v meste má mnoho povinných zastávok. Kulturfabrik Tabačka, retro kino Úsmev, autentický Pokhoi, divoké Colloseum a nočný život na Kováčskej ulici sú súčasťou pestrého nočného života Košíc.

Tretí deň

Dobrodružstvo na Hornáde

Vyskúšajte kanoistiku alebo rafting len pár minút od centra Košíc. Na svoje si prídu milovníci adrenalínu aj rodiny s deťmi.

Zádielska planina

Necelú hodinu jazdy od Košíc na vás čakajú fascinujúce prírodné a kultúrne pamiatky. Vychutnajte si výhľady zo Zádielskej planiny a najväčšieho kaňonu na Slovensku.

Rozprávkový zámok Betliar

Zámok Betliar odhalí svet uhorskej šľachty. Schladiť sa môžete v okolitom anglickom parku, kde nájdete vzácne cudzokrajné dreviny.

Na záver moderná gastronómia

Návštevu Košíc zakončite modernou gastronómiou v koloniálnej reštaurácii Le Colonial alebo v secesnej reštaurácii Slávia, ktorá už takmer 120 rokov hostí návštevníkov svojím výnimočným menu.

Viac informácií a tipov na trávenie voľného času v Košiciach a okolí sa dozviete na webe Visit Košice.


Text: Travel Planet
Foto: Shutterstock

1/1
Zavrieť reklamu