Päť bežeckých stravovacích prikázaní
S našimi piatimi zlatými pravidlami dosiahnete svoju top výkonnosť.
S našimi piatimi zlatými pravidlami dosiahnete svoju top výkonnosť.
Dopúšťate sa nasledujúcich tréningových omylov? Poradíme vám, ako svoju snahu nesabotovať.
Každý rok prináša nové trendy v rôznych oblastiach a svet pohybu a zdravia nie je výnimka. Ak patríte medzi ľudí, ktorí chcú byť aj v snahe o aktívny životný štýl „in“, tak toto sú trendy, ktoré by ste mali nasledovať.
So zotavovaním tela a duše po bežeckých pretekoch by ste nemali otáľať. Začať by ste s ním mali už po prebehnutí cieľovou rovinkou.
Telesná únava sa najprv prejaví v podobe narušeného spánku. Človek pociťuje nedostatok energie, časom sa o slovo prihlási aj oslabená obranyschopnosť a vy akosi začnete strácať chuť do jedla. Azda si myslíte, že ak týždenne nebehávate sto kilometrov, nemáte sa čoho báť? Faktom je, že pretrénovanosť sa týka aj rekreačných bežcov.
Bežci často oddeľujú tréningovú záťaž od každodenného stresu, ktorý život prináša – a že ho v súčasnosti prináša viac než dosť. V skutočnosti však jestvuje silné prepojenie medzi celkovým stresom, ktorý atlét pociťuje, a množstvom tréningu, ktorým možno organizmus zaťažiť bez toho, aby skolaboval v podobe zranenia, choroby alebo pretrénovania.
Do cvičenia sa nútime aj vtedy, keď sa nám nechce, lebo ho považujeme za dobrý spôsob, ako zostať zdraví. Na tomto mieste však treba dodať, že aj cvičenie môže byť dvojsečná zbraň. Nie vždy totiž platí „čím viac, tým lepšie“.
Všetko ide tak, ako má, až na to otravné zranenie, ktoré sa, ako sa zdá, stále zhoršuje. Nakoniec je to také zlé, že už ani nedokážete behať a nezostáva vám nič iné, len priznať porážku. Zranenie však nemusí znamenať koniec sveta.
Copyright © 2025 Sportmedia, s.r.o. Partnerské weby: cyklisticke.trasy.sk biker.sk surfmagazin.sk