Bežecké zranenia. Ako pri nich postupovať?
Je pri akútnych bežeckých zraneniach vhodnejšia tradičná metóda RICE alebo novšia POLICE?
Je pri akútnych bežeckých zraneniach vhodnejšia tradičná metóda RICE alebo novšia POLICE?
Achillova šľacha komplikuje život mnohým bežcom, pričom môže ísť o jednorazové preťaženie, ktoré sa dá do poriadku samo, ale aj problém, ktorý sa nezaobíde bez lekárskej pomoci.
Sedem efektívnych krokov, pomocou ktorých sa spamätáte z nešťastia v podobe bežeckého zranenia deň, týždeň aj niekoľko mesiacov po ňom.
Prečítajte si odporúčania Christophera Traversa, ortopedického chirurga z kliniky v New Jersey, ktorý liečil viac ako 80 rôznych zranení pohybového aparátu.
Prirodzenou odozvou ľudí na akékoľvek ochorenie, zranenie alebo pooperačný stav je snaha o zníženie akčnej pohybovej aktivity. Lenže väčšina z nás si predsa len „nedá pokoj“ ani v zime a nezriedka aj v priebehu ochorenia vybehne trénovať.
Všetko ide tak, ako má, až na to otravné zranenie, ktoré sa, ako sa zdá, stále zhoršuje. Nakoniec je to také zlé, že už ani nedokážete behať a nezostáva vám nič iné, len priznať porážku. Zranenie však nemusí znamenať koniec sveta.
Azda všetci bežci sa stretnú s rozličnými zdravotnými problémami. Väčšine možno veľmi jednoducho predísť, no napriek tomu by ste mali ovládať základné postupy, ktorými sa riadiť, keď už problém nastane.
Príbehy čitateľov viažúce sa k pobytu na snehu. Veľmi poučný je príbeh o tom, že nemusíte lyžovať, ale zraniť sa tiež nôžete postávaním na svahu ako "doprovod". Prečítate si tiež niekoľko tipov zo Stuhlecku a boardovačke v Badkleinkirchheime.
Copyright © 2024 Sportmedia, s.r.o. Partnerské weby: cyklisticke.trasy.sk biker.sk surfmagazin.sk