Nakupovanie je možné riešiť aj moderným a praktickým spôsobom, na BICYKLI.

Na bicykli do obchodu

Prečo nevyskúšať túto formu dopravy aj na bežné každodenné činnosti, medzi ktoré patrí aj nakupovanie v obchodoch či posedenie pri káve, na zmrzline. Je to komfortnejší, rýchlejší, zdravší ale aj lacnejší spôsob, ako sa dopraviť na požadované miesto.

Ľudia siahnu po automobiloch častokrát možno len zo zvyku alebo pohodlnosti a využijú ho na svoj bežný nákup v obchode, ktorý je vzdialený možno len pár sto metrov od ich domu. Neuvedomujú si tak, že práve takéto konanie zvyšuje počet áut na cestách, zhon, kolóny, plné parkoviská a mestá potom riešia nové širšie cesty, obchvaty a to všetko na úkor zelene a zdravia obyvateľstva.

Na bicykli do obchodu
Na bicykli do obchodu

Automobil je v mnohých prípadoch potrebné riešenie, ale denno denne sa stretávame so situáciami, kedy ho vieme plnohodnotne nahradiť. Jednou z takýchto je aj cesta na nákup. Či už je to cestou z práce alebo do práce, či vo voľnom čase.

Je dôležité, aby ľudia vyskúšali a reálne zvažovali aj túto formu dopravy ako plnohodnotnú a dokonca lepšiu než je individuálna motorová. Nakupovanie na bicykli je jednoduché, rýchle, lacné a zdravé.

V kampani Na bicykli do obchodu sa preto zameriavame hlavne na ľudí, ktorých sa snažíme dostať buď po prvý krát, alebo opakovane na bicykli do obchodu, aby si túto formu dopravy osvojili.

Na bicykli do obchodu
Na bicykli do obchodu

Zároveň apelujeme na predajcov a obchodníkov, aby pre zákazníkov na bicykloch vytvorili vhodné podmienky na bezpečné odloženie bicykla či pohodlný príchod aj odchod z predajne.

V rámci kampane registrovaní predajcovia a obchodníci ponúkajú zákazníkom na bicykloch rôzne výhody a benefity.

Vaše reakcie
Najnovšie vydanie

RELAX 3/2019

Objednať
Relax na Facebooku