Buďte na bicykli rýchlejší s novým cyklodresom

Cyklistický dres Castelli Aero Race

K pohodlnej jazde a výbornému výkonu patrí aj cyklistické oblečenie. Nemali by ste preto výber kvalitného cyklodresu podceňovať. Dávno vieme, že vďaka inováciám a technológiám už nemusíme jazdiť len v obyčajnom tričku. Aké výhody nám ponúkajú cyklodresy?

Cyklistické dresy odvádzajú pot, držia telo v suchu, sú aerodynamické a majú dobré odvetrávanie. Pomôžeme vám zorientovať sa v ponúkanej škále dresov, aby ste si vedeli vybrať ten najlepší trikot pre vaše cyklistické jazdy.

Nezastaví vás ani vietor

Jednou z dôležitých vlastností, ktorú by mal cyklodres spĺňať, je aerodynamika. Tá sa zíde v každom ročnom období a pre cyklistov, ktorí radi prekonávajú svoje limity, je určite podstatnou zložkou pri výbere dresu. Obtiahnutejší dres dodá vašej jazde to, čo potrebujete.

Cyklistický dres Castelli Aero Race
Cyklistický dres Castelli Aero Race

Cyklistický dres Castelli Aero Race naštartoval revolúciu v cyklistickom odievaní. Dres je inovatívny vo všetkých smeroch.Je ľahší a skladnejší vďaka tenkej látke a tkaninám. Poskytuje cyklistovi lepšiu vodeodolnosť a zároveň i vzdušnosť. Cyklistický dres má klasický vzhľad, ktorý ocení nejeden jazdec.

Pohodlne na dlhých tratiach

Keď už na bajk, tak jednoznačne na dlhú trať, no v pohodlnom drese. Cyklistická kombinéza je navrhnutá pre špičkových jazdcov. Materiály a strih sú prispôsobené čo najlepšiemu aero výkonu. Materiál, z ktorého je táto kombinéza vyrobená, vás udrží suchších a chladnejších ako niektoré jednoduché tkaniny. Okrem použitej tkaniny sa vývojári pohrali aj s lepším umiestnením vreciek, ktoré sú počas jazdy ľahšie prístupné.

Pánska cyklistická kombinéza s krátkym rukávom Castelli
Pánska cyklistická kombinéza s krátkym rukávom Castelli

Funkčné a farebné

Vývojári sa pohrali aj s dámskymi dresmi. Čoraz viac žien si ako šport vyberá cyklistiku. Novinkou z dielne Castelli pre ženy je dres Sublime, ktorý spĺňa všetky atribúty ideálneho cyklistického dresu. Mikro sieťovina, z ktorej je vyrobené torzo dresu vás udrží v suchu.

Dámsky cyklistický dres Castelli
Dámsky cyklistický dres Castelli

Dámsky cyklistický dres Castelli má aj bočné sieťové panely pre extra vzdušnosť. Dres je vhodný aj na dlhšie trate, nakoľko má 3 zadné predĺžené vrecká s reflexným lemom, do ktorých si schováte, čo potrebujete. Dres nájdete v rôznych farebných prevedeniach.

Jarný, skladný a vzdušný

Ak patríte medzi rekreačných jazdcov a na bicykel vysadnete hlavne kvôli relaxu, svoje oblečenie by ste určite nemali podceňovať. V týchto skorých jarných dňoch, keď vás to na bajk ťahá čoraz viac, siahnite po teplejšej vrstve.

Cyklistický dres s dlhými rukávmi a volnejším strihom bude počas jari aj v chladnejších dňoch tou najlepšou voľbou. Je neočakávane ľahký a neočakávane teplý, takže vás neprekvapí ani nestále aprílové počasie.

Zimný pánsky cyklodres Castelli
Zimný pánsky cyklodres Castelli

Cyklistické dresy už dávno nie sú len o estetickej stránke. Vďaka novým technológiám, ktoré sú súčasťou dresov, zlepšíte svoj výkon, posuniete svoje hranice ďalej a ochránite najmä svoje telo i zdravie. Už máte vybraný ten svoj?

Foto: skprofibike.sk, Castelli.com

Vaše reakcie
Najnovšie vydanie

RELAX 4/2020

Objednať
Relax na Facebooku
Zavrieť reklamu sportmedia sportmedia
sportmedia sportmedia