Pomocníci, ktorí by nemali chýbať v žiadnej kuchyni

22. apríla 2024
Moderná kuchyňa, Mobelix

Práca v kuchyni je pre niektorých oddychom, pre iných zas ,,trestom”. Či už patríte do prvej alebo druhej skupiny, mali by ste mať poruke pomocníkov, ktorí vám uľahčia všetok čas počas varenia alebo pečenia vašich obľúbených dobrôt. Poďme sa na nich pozrieť, ktorí to sú.

Kuchyňa je špeciálnym miestom v domácnosti, kde sa zhromažďuje celá rodina pri jedálenskom stole, prežívajú sa všetky oslavy, sviatky a pripravujú tie najlepšie domáce jedlá. Je to časť interiéru, kde trávite veľa času, práve preto je dôležité, aby bola vybavená všetkými možnými pomocníkmi, ktorí vám uľahčia manipuláciu a prácu pri príprave vašich rodinných receptov. Vďaka nim si kuchynský priestor obľúbi aj víkendový kuchár, ktorý radšej trávi chvíle inak ako v kuchyni. Poďme si ich všetky predstaviť.

Moderná loftová kuchyňa, Mobelix

Všetko na svojom mieste

Základom úspechu je funkčná individuálne riešená kuchyňa, ktorá bude zodpovedať všetkým vašim potrebám a preferenciám. Jej plánovanie a finálny vizual sú založené na vašom životnom štýle, ako často varíte, koľko členov rodiny máte, aký je váš vkus a mnoho ďalších faktorov. Vytvoriť si kuchyňu na mieru je dôsledný proces, v ktorom spoznáte viac aj samého seba a svoje očakávania.

ukladanie príborov, Mobelix

Kľúčové je mať vo veciach poriadok, čisto a hlavne prehľad. Správnou cestou sú premyslené zásuvky s rôznymi tipmi kuchynských doplnkov, konkrétne organizérmi na rozdelenie vnútorného priestoru. Ktoré to sú? Nestarnúcou klasikou je jednoznačne univerzálne nastaviteľný príborník nielen na príbory, ale aj všetky varešky, naberačky a podobné nevyhnutnosti, stojan alebo nastaviteľný rozdeľovač na taniere, panvice a hrnce, ale napríklad aj rezačka fólie.

odkladanie tanierov, kuchyňa

Ukladacie priestory

V organizácii priestoru budeme ešte pokračovať. Kto pri varení pozná moment, kedy otvoríte zásuvku a  hľadáte správnu múku, koreniny, sladidlá či iné ingrediencie do varenia, a zbytočne to míňa váš drahocenný čas? Skvelými pomocníkmi sú rôzne úložné boxy a košíky s viacerými priehradkami či viacúčelové vrecká, kde si viete pekne roztriediť jednotlivé pochutiny. Rovnako sa vám hodia aj dózy a poháre s vekom vo viacerých veľkostiach, kam si môžete jednotlivé suroviny presýpať a označiť ich nálepkou či priamo označiť fixkou.

úložné priestory v kuchyni, Mobelix

Praktické pracovné zázemie

Dôležité nie sú len zásuvky, ale aj pracovná doska a zázemie, ktoré máte popri práci v kuchyni za sebou alebo pred sebou. Zásadné je, aby ste ju nezahltili zbytočnosťami a udržiavali čistotu v celom priestore. Praktickými pomocníkmi sú stojany na vínové poháre, magnetická lišta na nože, držiak na kuchynské utierky, stojan na šálky na kávu, prípadne nástenné poličky na pestovanie byliniek.

moderná minimalistická kuchyňa, mobelix

Už uvažujete, ktorí pomocníci chýbajú vo vašej domácnosti? Verte, že práca s nimi bude ľahšia ako kedykoľvek pred tým. Nemusíte meniť celú kuchyňu, stačí pár doplnkov, ktoré vám pomôžu vo vašej domácnosti a možno sa varenie stane aj vašou obľúbenou činnosťou.


Text a foto: Möbelix

1/1
Zavrieť reklamu