Čo podniknúť, keď slnko maľuje vrásky na tvári

28. júla 2021

Slnečné žiarenie má znamenitý účinok na duševné zdravie a náladu, no vo zvýšenej miere sa môže jeho priateľská tvár zmeniť a dokáže ublížiť. Predstavuje ťažkú skúšku najmä pre našu pokožku a vlasy, ktoré sa po skončení leta musia spamätať.

Po preniknutí UV žiarenia do pokožky sa poškodzujú kožné vlákna a neskôr aj DNA buniek, čo následne vedie k starnutiu kože. Spúšťa sa ochranný proces pigmentácie, ktorý spôsobuje opálenie a chyby v genetickej informácii. Tieto sa zvyčajne napravia, no predstavujú riziko vzniku rakoviny kože. 

Preto ak chceme mať zdravo a mladistvo vyzerajúcu pokožku, musíme sa o ňu starať počas celého roka. Ona totiž nezabúda a raz nám našu predošlú starostlivosť pripomenie. V inom prípade leto odíde, počasie sa ochladí, ale viditeľné znaky poškodenia a starnutia – vrásky, nám zostávajú. 

Na zmiernenie negatívnych účinkov slnečného žiarenia počas letných mesiacov je používanie vhodných kozmetických prípravkov či dostatočná hydratácia organizmu alfou omegou. Okrem vzniku vrások sa vplyvom vysokých dávok UV žiarenia tvoria pehy, starecké a pigmentové škvrny či nejednotný farebný tón pleti vznikajúci v dôsledku rozvoja nadmernej pigmentácie. 

Nadmerným množstvom UV žiarenia môžu vznikať napríklad pigmentové škvrny, pehy a nejednotný odtieň pleti. Foto: Shutterstock

Všetci vieme, že ani tá najlepšia a najkvalitnejšia ochrana nás však nechráni na 100 %. Pýtate sa, čo teda môžeme okrem toho podniknúť? 

Naše nasadenie v boji so starnutím pod vplyvom slnečného žiarenia je vhodné posilniť o niekoľko pomocníkov vo forme výživových doplnkov, ktoré chránia náš organizmus, no najmä pokožku pred negatívnymi vplyvmi zvnútra.

Slnečné žiarenie preniká do vrstvy kože nazývanej zamša, ktorá je tvorená kolagénovými a elastínovými vláknami. Tie sú kľúčové pre mladistvý a vypnutý vzhľad našej pokožky, pričom však vplyvom slnečného žiarenia dochádza k ich strate.

Kyselina hyalurónová hydratuje pokožku aj počas horúcich dní. Foto: Shutterstock

Vitamín C okrem toho, že podporuje tvorbu kolagénu a elastínu, rozjasňuje pokožku, potláča tvorbu melanínu, čím predchádza tvorbe pigmentových a stareckých škvŕn. Práve preto môže byť počas letných mesiacov našim veľkým pomocníkom v boji proti starnutiu pokožky.

SkinBooster od Kompavy obsahuje okrem vitamínu C ďalšie látky ako kolagén, elastín, keratín či vitamíny skupiny B, ktoré v spoločnej súhre prinesú vašej pokožke, vlasom i nechtom bohatú výživu. Leto, slnko, voda, tiež pobyt v klimatizovaných priestoroch spôsobuje, že naša pokožka je vysušená. SkinBooster navyše obsahuje prírodný zvlhčovač, kyselinu hyalurónovú, ktorá na seba viaže veľké množstvo vody, čím účinne predchádza vysúšaniu a pocitu ,,smädnej” pokožky počas horúcich dní a zabezpečuje jej dostatočnú hydratáciu.

Nie len vplyvom chemických látok, ale i slnečného žiarenia dochádza k tvorbe voľných radikálov a následne oxidačnému stresu, čo zapríčiňuje poškodenie a rýchlejšie starnutie buniek. Látky, ktoré prispievajú k ochrane buniek pred oxidačným stresom a neutralizujú voľné radikály sa nazývajú antioxidanty.

Medzi takéto látky patrí známy vitamín E, ale tiež L-karnozín. Vzhľadom k jeho omladzujúcim účinkom sa nazýva ,,látka dlhovekosti”. Zabraňuje starnutiu buniek, pričom ich premieňa na plne funkčné a zdravé.

Výživový doplnok L-Carnosine má naozaj unikátne zloženie, ktoré môže byť pre Vás účinnou zbraňou proti vráskam spôsobených slnečným žiarením. Okrem karnozínu a vitamínu E totiž obsahuje i koenzým Q10 známy svojou superschopnosťou bunky vitalizovať, chrániť pred starnutím a zároveň produkovať energiu.

Počas leta nesmieme zabúdať ani na naše vlasy trpiace pôsobením slanej vody, chlóru, piesku, horúceho vzduchu a suchého vetra. Doplnok výživy MSM od Kompavy s obsahom ,,minerálu krásy“ – organickej síry, vyživuje pokožku, vlasy i nechty. Zároveň zmierňuje príznaky rôznych alergií, ktoré nás neobchádzajú ani počas horúcich letných mesiacov.

S ich príchodom sa dni predlžujú, čím sa zvyšuje i náš dopyt po energii. Produkt K2 Anti Age podporuje tvorbu bunkovej energie v mitochondriách. Viac sa nemusíme obávať straty energie a môžeme sa ráno zobúdzať oddýchnutí, svieži a plní energie.

Shu

Foto: Shutterstock, Adobestock

1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu