Hyundai IONIQ 6 je aerodynamický klenot so špičkovými parametrami

15. novembra 2022

Očakávaná novinka od automobilky Hyundai, elektrický streamliner IONIQ 6, je v predaji už aj na Slovensku. Jeho cena začína na 46 490 eurách a hrdí sa elegantným aerodynamickým dizajnom, mimoriadnou efektivitou a technológiami, ktoré ocenia aj najnáročnejší zákazníci.

Prebuďte svoj svet

Prebuďte svoj svet. To je slogan, ktorým Hyundai uvádza na trh svoju najväčšiu tohtoročnú novinku, elektrický IONIQ 6. Ide o v poradí druhý model z radu IONIQ, novej línie čisto elektrických vozidiel, ktorej éru odštartoval na celom svete oceňovaný IONIQ 5. Kým IONIQ 5 si získal slávu a uznanie pre svoj retrofuturistický dizajn s ostrými hranami, IONIQ 6 je limuzínou s ladným aerodynamickým tvarom.

IONIQ 5 si získal slávu a uznanie pre svoj retrofuturistický dizajn s ostrými hranami; IONIQ 6 je limuzínou s ladným aerodynamickým tvarom. Foto: Hyundai.

Aerodynamický streamliner

IONIQ 6 s nadčasovou estetikou streamlinera sa môže pochváliť mimoriadne nízkym koeficientom odporu iba 0,21! Vďaka dokonale aerodynamickej siluete a viacerým funkčným prvkom ponúka toto mimoriadne vozidlo s dĺžkou vyše 4,8 metra spotrebu už od 14 kWh/100 km. S väčšou batériou s kapacitou 77,4 kWh dosahuje IONIQ 6 dojazd až do 614 kilometrov na jedno nabitie. Tieto špičkové parametre podčiarkuje jeho schopnosť ultrarýchleho nabíjania. Na 351 kilometrov jazdy postačí len 15 minút nabíjania na dostatočne výkonnej nabíjačke.

Zameraný na človeka

Interiér IONIQ 6 je plne zameraný na človeka. Priestranný, pohodlný, inšpiratívny. Špeciálne relaxačné sedadlá v prednom rade či atraktívne dvojfarebné ambientné podsvietenie, ktoré je citlivé na rýchlosť jazdy auta, vytvárajú osobný priestor, plný praktických funkcií a udržateľných materiálov. Bezpečnosť posádky je vždy na prvom mieste a stará sa oň plejáda najmodernejších bezpečnostných systémov a asistentov.

O bezpečnosť posádky sa stará plejáda najmodernejších bezpečnostných systémov a asistentov. Foto: Hyundai.

Technologicky progresívny

Technologickí nadšenci uvítajú digitálne spätné zrkadlá, ktoré sú za príplatok dostupné v najvyššej verzii výbavy Premium. Prakticky orientovaní zákazníci zasa ocenia inovatívnu funkciu Vehicle-to-Load (V2L), ktorá robí z auta doslova pojazdný zdroj energie so schopnosťou napájania elektrických zariadení s príkonom až do 3,6 kW!

V predajniach už na jar

Elektrický IONIQ 6 s cenou od 46 490 € s DPH je v ponuke v 7 rôznych konfiguráciách z pohľadu kapacity batérie (53 kWh a 77,4 kWh), pohonu náprav (4×2 a 4×4) a úrovne výbavy (Family, Style, Premium). Už dnes je možné vyžiadať si naň na mieru šitú cenovú ponuku prostredníctvom online konfigurátora na webe Hyundai.sk a u predajcov Hyundai. Prvé kusy IONIQ 6 dorazia do predajní na jar roku 2023. Buďte pri tom. Prebuďte svoj svet.


Text a foto: Hyundai

1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu