Ako trénovať bežecké intervaly
Intervalový beh je pravdepodobne najmenej populárny, ale zároveň ten najefektívnejší tréning rýchlosti.
Intervalový beh je pravdepodobne najmenej populárny, ale zároveň ten najefektívnejší tréning rýchlosti.
Behať rýchlejšie túži azda každý jeden bežec. Ako sa však k vyššiemu tempu dopracovať? Mali by ste svoj bežecký krok predĺžiť alebo radšej zvýšiť kadenciu, teda urobiť za minútu viac krokov vašej zvyčajnej dĺžky?
Po krátkom a menej namáhavom tréningu sa vám môže zdať, že ste toho pre seba veľa nespravili, ale aj ľahký džoging dokáže zlepšiť formu, výkon a pomôže vám zotaviť sa po dlhých a náročnejších behoch. Dôležité je vedieť, kedy zvoliť aké tempo.
Niektorým bežcom imponuje rýchlosť, iným zase vytrvalosť. No a potom sú takí, čo túžia bežať donekonečna vo veľmi slušnom tempe. Chcete vedieť, ako si vybudovať vytrvalosť a ako popracovať na svojej rýchlosti? Čítajte ďalej.
Ak budete behať rýchlejšie na tréningu, budete rýchlejší aj na pretekoch – to jasné ako facka.
Zhruba polovicu vášho silového tréningu by ste mali venovať plyometrickým cvikom, ktoré slúžia na rozvoj rýchlosti a sily, zídu sa teda každému bežcovi.
Možno ste na váhe nestáli, ani nepamätáte. Nemali ste na to dôvod. Cítite sa skvele, jete vyvážene, denne športujete. Tak čo koho do toho, že brucho nemáte také ploché, ako ste mávali?
Chcete behať rýchlejšie? Ako často trénovať rýchly beh? Treba zakaždým behať rýchly beh?
Copyright © 2024 Sportmedia, s.r.o. Partnerské weby: cyklisticke.trasy.sk biker.sk surfmagazin.sk