6 termo vychytávok na jesenné bajkovanie

Cyklistika

Každý milovník bajkovania ostáva tejto športovej aktivite verný počas celého roka. Ani jesenné počasie, ktoré je nevyspytateľné – chvíľu svieti slnko, zrazu je zamračené, ráno je chladno, poobede dokonca zaprší a neustále je veterno,ho od bicyklovania nemôže len tak jednoducho odradiť.

S poveternostnými podmienkami je potrebné sa vysporiadať, najlepšie oblečením.

Prinášame vám 6 dôležitých termo kúskov, ktoré by vo vašej jesennej cyklovýbave nemali chýbať. Vybrané modely sú špičkovými exemplármi a v nasledujúcich riadkoch vám ich radi predstavíme.

Vrstvenie

Bez termoprádla ani na krok! Presne takto by sa mala volať cyklistická sezóna jeseň/zima.  Odpoveďou na nepríjemné premenlivé počasie počas cyklistiky sú vrstvy oblečenia. Tie držia medzi sebou vzduch a pomáhajú vám byť v teple. Ak chcete svoju teplotu regulovať, potrebujete jednoducho pridávať ďalšie vrstvy alebo naopak, nejaké vrstvy ubrať. Množstvo potrebných vrstiev je potrebné prispôsobiť spôsobu a intenzite vašej jazdy.

Vrstvy oblečenia držia medzi sebou vzduch a pomáhajú vám byť v teple.

Termo Nátelník sú prvou základnou, zásadnou a dôležitou vrstvou, ktorú by ste v jesennom a zimnom období určite nemali podceniť pre udržanie optimálnej teploty tela.  Termonátelník Castelli pre pánov je vyrobený z najteplejšieho materiálu, ktorý spoločnosť Castelli používa na výrobu spodného prádla. Tento termonátelník má extra vysoký golier, ktorý si môžete vytiahnuť hore a použiť ako ochranu úst či tváre.

Spoločnosť Castelli, ktorá sa zaoberá primárne výrobou pohodlného, efektívneho a funkčného oblečenia pre čo najlepší pocit z cyklistiky má pre dámy podobný variant. Cyklistický termo nátelník Castelli pre ženy je teplý, pohodlný, veľmi mäkký a udrží vás v suchu. Ako si oblečiete túto základnú vrstvu, ihneď pocítite jej teplo. Najlepšia voľba pre jazdu v chladnom počasí.

Ľahká cyklobunda

Základom každého oblečenia by mala byť priedušnosť, pretože počas bajkovania vypotíme množstvo potu. Pri tak premenlivom či chladnom počasí však nie je sranda, ak vás spoteného ofúkne. Ľahká priedušná bunda vás predsa ochráni proti vetru a chladu. V Castelli to vedia a práve preto vyvinuli cyklistickú bundu, ktorá je vhodná do miernej zimy alebo pre jazdcov, ktorí majú tendenciu prehrievať sa. Táto cyklistická priedušná bunda má na prednej časti a na rukávoch GORE-TEX INFINIUM WINDSTOPPER, zatiaľ čo chrbát je bez membrány, aby vlhkosť a prebytočné teplo unikali rýchlejšie. Nemá úzky strih, takže bude sedieť na väčšinu tvarov tela. Firma Castelli myslí na pohodlie všetkých svojich cyklistov, preto je táto bunda vyrobená aj pre mužov aj pre ženy v rôznych farebných prevedeniach. Tak čo, tešíte sa už na vaše jesenné a zimné výjazdy?

Ľahká cyklobunda
Ľahká cyklobunda

Nákrčník

Tento termo doplnok využijete okrem cyklistiky aj pri turistike, behu či prechádzkach zimnou krajinou. Najlepšia je jeho multifunkčnosť. Nákrčník vám ochráni pred chladom krk i tvár, prípadne ho môžete použiť ako čelenku pod prilbu. Nákrčník má vnútornú vrstvu z teplého flísu, ktorý zvyšuje tepelnú izoláciu.

Podkolienky a ponožky

Pred polyesterovými ponožkami či podkolienkami odporúčame skôr tie, ktoré sú vyrobené z vlny. Lepšie pohlcujú pot a nohy sú krásne v suchu a v teple.

Nohy treba mať v suchu a teple.
Nohy treba mať v suchu a teple.

Castelli cyklistické ponožky sú vyrobené z teplej merino vlny, ktoré majú 15 cm vysokú manžetu. Aby ste udržali svoje nohy v teple, v jesennom i zimnom období myslite aj na návleky na tretry. Tie sú vyrobené z hrubého neoprénu a majú vysokú lýtkovú manžetu, ktorá poskytuje extra teplo a ochranu počas pretekov, tréningov v mokrom či chladnom počasí.

Rukavice

Ruky na riadidlách vášho bajku pocítia chlad ako prvé. Pred studeným vetrom ich ochránite llogicky – rukavicami. Cyklistické rukavice sú vyrobené z GORE TEXu elastického a teplého materiálu technológiou, ktorá redukuje počet švov. Sú pohodlné, ľahko sa navliekajú a dokonale chránia vaše ruky pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami.

Čiapka

Termo čiapka Castelli perfektne sedí pod prilbou bez pocitu krčenia sa. Má ploché švy a materiál ThermoFlex Core2 zabezpečuje vhodnú izoláciu a odvádza vlhkosť.

Jesenná či zimná bicyklovačka nemusí byť utrpením, stačí si vybrať tie správne kúsky oblečenia. Predovšetkým, aby sa vám jazdilo ľahko, no aby ste stále ostali v suchu a teple. Chystáte sa na nejaký sezónny cyklovýlet?

Foto: SKprofibike, castelli-cycling.com

Vaše reakcie