Dokonalá dovolenka v prírode: Na ktoré veci nesmiete zabudnúť?

Grilovačka. Foto: Shutterstock

Rozhodli ste sa, že tento rok vymeníte hotel za kemp? V takom prípade sa nezabudnite správne pobaliť. Ak neviete, čo všetko vziať, inšpirujte sa našimi radami.

Rozhodli ste sa, že tento rok nezájdete k moru, ale stavíte na menšie dobrodružstvo? Kempovanie je jednou z najlepších možností pre rodiny i jednotlivcov. Zažijete počas neho množstvo zábavy, nehovoriac o zážitkoch, ktoré si uchováte po celý život. Pripravte sa na takýto oddych správne. Ak sa budete držať nášho zoznamu, môžete si byť istí, že doma nič nezabudnete.

Niečo na vychladenie

Ak sa chcete dobre osviežiť, zoberte si so sebou chladiaci box, ktorý sa postará o to, aby ste mali všetky nápoje, prípadne i jedlá studené. Vyhnete sa tak pitiu teplých limonád či pokazeniu pokrmov. Box sa vám zíde pri jednodňových aj viacdňových výletoch.

Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock

Nezabudnite na pitný režim

Pitný režim je potrebné dodržiavať počas celého roka. Toto pravidlo však v lete platí dvojnásobne. Na dovolenku si nezabudnite vziať pekné fľaše, najlepšie z tvrdeného plastu alebo skla. Vydržia vám niekoľko rokov. Ak na chate nie je voda alebo sa v kempe nachádza ďaleko, nezabudnite na kanister, do ktorého napustíte niekoľko litrov. Takýto objem vám vydrží aj pol dňa.

Pitný režim je počas leta veľmi dôležitý. Foto: Möbelix
Pitný režim je počas leta veľmi dôležitý. Foto: Möbelix

Praktický kuchynský riad

Kemp nie je päťhviezdičkový hotel. Počas pobytu v prírode sa často niečo rozbije alebo zničí. Preto si vyberajte praktický a hlavne odolný kuchynský riad. Na pitie kávy či čaju sú najlepšie plechové hrnčeky. Nájdete ich v mnohých farebných prevedeniach. Vybrať si tak viete presne podľa seba. V rámci príboru je najlepšie zvoliť tvrdený plast alebo drevo. Vyhýbajte sa klasickým jednorazovým kúskom. Nie sú dobré pre životné prostredie. Pri tanieroch zvoľte rovnakú taktiku, ako pri príbore. Najlepší je tvrdený plast.

Odolný kuchynský riad. Foto: Möbelix
Odolný kuchynský riad. Foto: Möbelix

Kuchynské drobnosti

Okrem riadu nezabúdajte ani na drobnosti, ktoré vám pomôžu s balením jedla. Namiesto alobalu alebo potravinovej fólie siahnite po voskových obrúskoch. Sú ekologické, veľmi pekné a skvelo sa s nimi pracuje. Plus, môžete si ich doma aj sami vyrobiť. Na celý proces vám stačí len bavlnená látka a včelí vosk. Celý postup ako vyrobiť voskové obrúsky nájdete v článku od Moebelixu.

Tip

Z látky nemusíte robiť len obrúsky. Pokojne z nich urobte aj vrecko na pečivo.

Pohodlné sedenie

Kempovanie by vám nemalo priniesť len pekné spomienky. Mali by ste počas neho aj oddychovať a nabrať nové sily. Zoberte si so sebou na výlet pohodlné skladacie kreslo. Jeho výhodou je najmä fakt, že nezaberie príliš veľa miesta, pričom niektoré sú vyrobené zo špeciálnej textílie charakteristickej jednoduchým čistením.

Pripravte sa aj na chlad

S letom sa síce spájajú vysoké tropické teploty, no počas večera môže byť chladno. Pripravte sa na nízke teploty a okrem svetra si zoberte aj mäkkú deku, do ktorej sa môžete večer zabaliť. Môžete ju tiež použiť ako podložku na sedenie v tráve.

Pripravte sa aj na chlad. Foto: Shutterstock
Pripravte sa aj na chlad. Foto: Shutterstock

Tip

Keď budete deku používať ako podložku na zem, vyberte si skôr tmavšie prevedenie. Nie je na ňom vidno toľko nečistôt.

Dobre si oddýchnite

Do kempu si so sebou berte vždy aspoň jeden menší vankúš pod hlavu. Využijete ho napríklad počas noci alebo v kresle, keď budete oddychovať. Tvrdšie a väčšie vankúše sa tiež dajú použiť ako opierka alebo podložka.

Vankúše spravia pohodlie. Foto: Möbelix
Vankúše spravia pohodlie. Foto: Möbelix

Pomocník pri upratovaní

Pri balení do kempu nezabudnite ani na textilný vak. Pomôže vám napríklad ako kôš na špinavú bielizeň či hračky. Pokojne ho pretvorte aj na tašku a vložte doň všetko, čo potrebujete.

Majte dokonalú dovolenku

Túžite po oddychu, no zároveň aj dobrodružstve? Kempovanie je na to ako stvorené. Vybehnite s rodinou alebo priateľmi do prírody, rozložte stany a užívajte si pekné počasie. Okrem základných vecí však nezabúdajte ani na maličkosti. Riaďte sa naším zoznamom a zbaľte sa ako profesionál.

Foto: Möbelix. Shutterstock

Vaše reakcie
Zavrieť reklamu