Dnešný zákazník je náročný a je ochotný zaplatiť aj vyššiu sumu. Hovorí Martin Kubica, ktorý tento rok otvoril v Žiline druhú predajňu bicyklov.

KUBICASPORT je na trhu už 27 rokov. Patríme dlhodobo medzi lídrov v predaji bicyklov na Slovensku.

1. 2. 2021 sme otvorili novú predajňu KUBICASPORT bicykle na Rosinskej ceste 13 v areáli VO Kinekus, kde ponúkame bicykle bez motora všetkých kategórií.

V pôvodnom priestore Pri celulózke 47 tak vznikla predajňa KUBICASPORT elektrobicykle, ktorá sa sústreďuje výhradne na e-biky. Samozrejmosťou je servis nielen u nás kúpených bicyklov, ale všetkých značiek.

S odstupom času: Bol to dobrý krok, vytvoriť dve predajne a takto ich rozdeliť?

Áno, bol to dobrý krok. Tým, že sme na výrazne väčšej ploche, je ten predaj pokojnejší, je viac miesta v predajni, na parkovisku, väčší pokoj pri výbere biku. To platí pre obe predajne. Zákazníci si veľmi rýchlo zvykli a vedia sa zorientovať, kde hľadať e-biky a kde biky bez motora. Je to aj vďaka tomu, že predajne sú len 1 km od seba. Navyše kolega z marketingu odviedol super prácu na sociálnych sieťach, videoprezentácia, letáky, banery…

Predajňa KUBICASPORT elektrobicykle v Žiline
Predajňa KUBICASPORT elektrobicykle v Žiline

V novej predajni ste nechali iba klasické bicykle bez motora a v pôvodnej máte elektrobicykle. Skutočne je o e-biky taký obrovský záujem, že si vyžadujú vlastnú predajňu?

Skutočne áno. Na Slovensku sme medzi prvými ponúkali elektrické biky. Keď som prvýkrát v roku 2010 vo Friedrichshafene vyskúšal e-bike od Haibiku, bol som nadšený a vedel som, že toto má budúcnosť.

Okrem biku som jazdil aj na enduro motorke, no vadili mi hluk a príliš veľká váha. Športový celoodpružený e-bike bolo to pravé, čo ma oslovilo.

Zo začiatku sa predaju síce až tak nedarilo, osveta bola ešte slabá a e-biky sa zatracovali, no asi po troch rokoch začal mať predaj stúpajúcu krivku a to trvá až doteraz. Takže zákazníci sa k nám vracajú a už máme takých, čo si u nás kúpili druhý alebo tretí, zakaždým trošku lepší e-bike, respektíve sa vytvárajú e-bikové partie, tie sa rozrastajú a potrebujú nové e-biky s veľkým výberom, poradenstvom a k tomu adekvátny servis.

Predajňa KUBICASPORT elektrobicykle v Žiline
Predajňa KUBICASPORT elektrobicykle v Žiline

Vyžaduje si prevádzka e-bike predajne špeciálny prístup vzhľadom na špecializáciu tovaru? Máme na mysli školenia, servis, poradenstvo pri predaji…

Dnešný zákazník je náročný a je ochotný zaplatiť aj vyššiu sumu, čo e-bike stojí, ale vyžaduje si, aby mal správny bike s dostatočnou silou motora, veľkosťou batérie, chce mať správnu veľkosť a šírku kolies, komfortný posed, možnosť jeho úpravy – sedla, predstavca, riadidiel, rukovätí. Jednoducho, chce sa na biku dobre cítiť. Toto vieme pri predaji vysvetliť a ponúknuť. A samozrejme, keď sa mu niečo pokazí a nejde ako má, vyžaduje si kvalitný a rýchly servis. Na to máme štyroch servismanov, ktorí ovládajú problémy e-bikov – majú školenia k jednotlivým značkám motorov, diagnostike a už ovládajú spamäti, čo ktorý error znamená.

Aktuálne nemáme ani čakacie doby, berieme do servisu všetky e-biky a ak máme potrebné diely, tak sú hotové v priebehu 1 – 3 dní. Ak by ste vedeli o šikovnom adeptovi na túto prácu, alebo ste to práve vy, napíšte nám na kubicasport@kubicasport.eu. Verím, že s pribúdajúcim časom bude e-bikov stále viac a teda aj viac práce v servise.

Predajňa KUBICASPORT elektrobicykle v Žiline
Predajňa KUBICASPORT elektrobicykle v Žiline

Pandémia spôsobila obrovský nedostatok v celom bicyklovom priemysle, či už ide o bicykle, e-biky alebo o komponenty. Ako ste na tom vy s elektrobicyklami?

Áno, je to tak. Pravdupovediac, tešil som na našu hodne širokú ponuku pre rok 2021. Objednali sme e-biky od výrobcov Haibike, Kellys, CTM, Mondraker, Focus, Norco, SantaCruz, Lectron, Apache atď. Bicykle síce neprichádzajú v takých množstvách, ako sme chceli, ale tak nejako na striedačku prichádzajú rôzne značky. Aktuálne máme stále nadštandardne veľkú ponuku e-bikov všetkých typov – od skladačiek cez mestské, horské pre menej náročných až po tie pre najnáročnejších terénnych e-bikerov.

Čo treba spraviť, ak chce niekto od vás bicykel alebo e-bike?

Obe predajne už máme otvorené, takže sa k nám dá prísť a vyskúšať si bike/e-bike pred predajňou na parkovisku. Ideálne je sledovať náš web www.kubicasport.eu, je online aktualizovaný každú hodinu. Získate tak prehľad, čo máme skladom alebo čo a kedy vieme dodať. Môžete si zakliknuť osobný odber, aby vám bike nik nevyfúkol, alebo vám poskladaný bike/e-bike doručí kuriér. To, čo nemáme na webe, už ponúknuť nedokážeme, respektíve nám výrobca nevedel potvrdiť termín.

Prajem všetkým cyklistom, aby si našli dostatok času na svoj koníček!

Text a foto: Magazín Biker

Vaše reakcie
Zavrieť reklamu