Dva tréningové plány na beh na 5 km

V minulosti sme vám v Runningoch ponúkli tréningové plány vypracované známou slovenskou bežkyňou Romanou Komarňanskou. Vždy pre vás pripraví dva na danú vzdialenosť. V tomto článku sa dozviete, ako sa pripraviť na preteky na päť kilometrov.

Preteky na vzdialenosť piatich kilometrov sú veľmi špecifické v tom, že cieľové časy jednotlivých bežcov sa zvyknú veľmi významne líšiť. Na štarte totiž spolu zvyčajne stoja skutočne skúsení bežci spolu s absolútnymi začiatočníkmi, ktorí vedia, že päť kilometrov ako-tak odbehnú, aj keby čo bolo.

Táto vzdialenosť skutočne nie je nijako vyčerpávajúca a zvládne ju azda každý, kto sa trochu zatne.

My vám prinášame dva plány, z ktorých ani jeden nie je určený pre úplných začiatočníkov. Jeden vás na piatich kilometroch potrápi stredne – zvládnete ich za 25 minút – druhým si dáte už poriadne do tela a preteky by ste s jeho pomocou mali zdolať za 20 minút. Tak smelo do toho!

5 km za 25 minút
5 km za 20 minút

Romana Komarňanská

Vytrvalostná bežkyňa a bežecká trénerka, absolventka Fakulty telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského v odbore trénerstvo a Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre, odbor nutrícia. Od roku 2014 sa venuje trénovaniu bežcov na individuálnej aj skupinovej úrovni. Dnes jej zvereneckú skupinu tvorí viac ako desať hobby bežcov a jedna reprezentantka Slovenska v triatlone.

Bežecké úspechy:

• polmaratón 1:19/37 (Viedeň, 2017)
• vicemajsterka SR v MMM v Košiciach (2016)
• maratón 2:58/55 (ČSOB Marathon, 2015)
• víťazka Wings For Life (Slovensko, 2015)

Viac informácií nájdete na stránke www.romanakomarnanska.com

Zdroj: Running
Foto: Shutterstock

Vaše reakcie
Zavrieť reklamu