Máte chuť na sladké? Tieto nápoje a sladkosti prichádzajú na slovenský trh a nahrádzajú klasiku plnú cukru a umelých prísad

20. júla 2021

Zdravšia náhrada koly, ale aj zdravšia náhrada donutov či mandlí v čokoláde. Tieto novinky nás čakajú už od tohto leta.

1. Osviežujúce letné nápoje bez cukru

Aj vám občas padne vhod chladený nápoj sladkej chuti, ktorý tak trochu nakopne a osvieži? Ale tiež nemáte dobrý pocit, ak do seba dávate veľa cukru, umelých sladidiel a farbív? Výborne! Na slovenský trh totiž prichádza novinka, ktorá neobsahuje škodlivé látky ako aspartám, kyselinu fosforečnú a klasický kofeín, ktoré bežne obsahujú podobné nápoje.

Vedeli ste, že kola obsahuje nebezpečný aspartám, kyselinu fosforečnú, veľa cukru a kofeín? Foto: Shutterstock

Ako náhrada klasickej koly prichádza nápoj s názvom Green cola, ktorý má výbornú chuť, ale žiadne kalórie. Obsahuje kofeín zo zelených kávových zŕn a na osladenie sa používa stévia a sukralóza. Je to alternatíva koly, ktorá nestráca na chuti.

Chuť koly zostáva, ale mnohé škodlivé látky sú nahradené zdravou alternatívou.

Kola však nie je jediný vylepšený nápoj. Okrem nej prichádzajú na Slovensko aj osviežujúce sýtené drinky s príchuťou citrónu (Green lemon), pomaranču (Green orange), višne (Green sour cherry) a toniku (Green tonic). Sú to bezkofeínové nápoje a cukor je všade nahradený rastlinnými sladidlami.

Green cola, Green lemon, Green tonic

2. Proteínové donuty

Toto sme na Slovenskom trhu ešte nemali.

Či už športujete, žijete aktívne alebo si strážite kalorický príjem, na donuty nemusíte zabudnúť. Dopriať si môžete mäkučký a delikátny donut bez výčitiek svedomia.

Donut si môžete dopriať aj dnes, keď žijete zdravo. Existuje totiž proteínový! Foto: Shutterstock

Proteínový donut je vyrobený z vaječných bielkov, múky a ovsených vločiek. Vďaka tomu je nutrične hodnotným jedlom, ktoré si môžete dať na raňajky alebo ako pochúťku počas dňa, keď vás chytí chuť na sladké.

Proteínový donut vôbec neobahuje palmový olej a cholesterol, na druhej strane obsahuje dávku bielkovín potrebných pre vaše telo. V 100 g sa totiž nachádza až 13 g bielkovín.

Proteínový donut bez cukru

Nové proteínové donuty sú v dvoch príchutiach. Jedna je so znížením množstvom cukru a druhá s príchuťou horká čokoláda a krémom z lieskových orechov je bez pridaných cukrov.

3. Proteínové a energy tyčinky

Tento nový druh tyčiniek je vyrobený z ovsených vločiek s kvalitným a starostlivo vybraným ovocím a orieškami a s vysokou dávkou vlákniny. Preto ho ocenia ľudia, ktorí žijú aktívnym životným štýlom ako zdroj dlho trvajúcej energie.

Nové proteínové energy tyčinky
Nové proteínové energy tyčinky

Tyčinky sú ideálne pre cyklistov, bežcov, triatlonistov, turistov, futbalistov a ďalších športovcov, ktorí potrebujú doplniť energiu aj počas tréningu.

Tieto tyčinky sú navyše bezlepkové, takže bezpodmienečne odľahčia vaše trávenie.

Energetická tyčinka jedostupná v dvoch príchutiach a poliata mliečnou čokoládou alebo jogurtom.

Energetické tyčinky

Tyčinky sú:

  • zdrojom komplexných a pomaly sa uvoľňujúcich sacharidov a zároveň dlho trvajúcim zdrojom energie z ovsených vločiek a orechov
  • skvelým jedlom pred tréningom alebo zdrojom energie počas dňa
  • majú pozitívne účinky na trávenie vďaka vysokej dávke vlákniny
  • sú bezlepkové.

Mandle v proteínovej čokoláde

Máte radi chrumkavé mandle poliate čokoládou? Ak si ich kupujeme na váhu, ich zloženie sa často ani nedozvieme…

Mandle v proteínovej čokoláde

Proteínové mandle v čokoláde obohatenej o proteín sú však o niečom inom. Obsahujú extra bielkoviny a cukor je nahradený prírodnými sladidlami.

Priznajte sa, čo jete na cestách alebo počas hektických dní? Tento perfektný chrumkavý snack sa chuťou podobá pralinkám z mliečnej čokolády s lahodnou mandľou uprostred a poslúži aj ako vhodný snack pri diéte.

Očaria vás nielen chuťou, ale aj svojou nutričnou hodnotou. Na 100 g obsahujú až 24 g bielkovín, čiže dvojitú dávku.

Tak čo poviete, ktorú sladkosť by ste koštli?

Proteínové tyčinky a proteínové mandle v čokoláde.

Viac informácií o proteínových novinkách prichádzajúcich na náš trh sa dozviete na: venoms.sk

1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu