Desať jesenných lyžiarskych premiér
Krátke ukážky z desiatich lyžiarskych filmov, ktoré majú premiéru tohto roku. Žeby kvôli silno zasneženej americkej zime v minulom roku stúpla aj kva
Víkendový športový veľtrh v Brne nám ukázal okrem tohtoročných noviniek lyží jasnú budúcnosť: do lyžiarskeho biznisu zabrúsili Číňania. Okrem nich ste mohli na akcii vidieť množstvo outdoorového vybavenia, sprievodný program a kopec iného.
Víkendový športový veľtrh v Brne nám ukázal okrem tohtoročných noviniek lyží jasnú budúcnosť: do lyžiarskeho biznisu zabrúsili Číňania. Okrem nich ste mohli na akcii vidieť množstvo outdoorového vybavenia, sprievodný program a kopec iného.
Časť SPORT life, o ktorej si povieme nižšie, bola zameraná na zimu. Okrem toho však na výstavisku prebiehali omnoho väčšie výstavy a to konkrétne veľtrh bicyklov a bajkového vybavenia, veľtrh karavánov a tiež lodí. Každý si prišiel na svoje.
Aj Čínania už objavili lyžiarsky biznis
Ukázalo sa to na výstavisku. Lyžiarske paličky, prilby, rukavice, topánky a kadejaký iný hardware z čínskej produkcie sa objavil na výstave vo viacerých stánkoch. Jednotlivci či rodinné firmy tu mali svoje zastúpenie. Zrejme je už len otázkou času, kedy sa pustia aj do výroby vlastných lyží.
Práve niektoré modely lyží sme na výstave videli prvýkrát. Napríklad freeridové od českej značky Sporten. Česi v Sportene už skôr montovali freeridové ZAGy, tentoraz to skúsili po vlastnej linke: Vlani odštartovali súťaž na vytvorenie originálneho dizajnu. Niektoré výtvarné prvky sa im celkom vydarili. Ako lyže vyzerajú si pozrite v galérii na konci článku.
Malé zastúpenie lyžiarskych firiem neprekvapilo. Po najväčšom stánku Sportenu a dvoch miest s Rax ski sme mohli vidieť tohtoročné modely lyží Elan, Dynastar, Movement, Lusti, Stockl, Armada, Vist. Amersports so svojimi Atomikami a Salomonmi, či Fischer na veľtrhu neboli. Kto teda išiel do Brna iba kvôli lyžiam, mohol ostať sklamaný, sprievodný program a iné výstavy to vynahradili.
Heliskiing v Kanade na pódiu v Brne
Spievodné akcie boli bohaté. Lozilo sa ozaj všade, v interiéroch naťahali laná do niekoľkých úrovní krížiace sa so slacklajnou. Vonku boli blázniaci sa freeskieri a boarderi, zúriaca kapela a iné. Snáď vyvrcholením sobotného programu bola prednáška Mikiho Knižku o heliskiingu v Kanade. Miki prednášal na Snowmagazínovom kempe v marci. Kto sa chce dozvedieť o výborných podmienkach Severnej Ameriky, pokojne nech zavíta na stránku Mouintainpro guiding.
Keďže výborná atmosféra brnenského veľtrhu sa slovami opísať nedá, pozrite si radšej foto pod článkom.
[nggallery id=75]
Redakcia Relax
Krátke ukážky z desiatich lyžiarskych filmov, ktoré majú premiéru tohto roku. Žeby kvôli silno zasneženej americkej zime v minulom roku stúpla aj kva
Rakúske lyžiarske regióny spájajú vysokohorské alpské zážitky s inšpirujúcim pokojom a moderné lyžovanie s malebnou zimnou krajinou. Pripravili sme
Americká zjazdárka Lindsey Vonnová si pri páde na tréningu v stredisku Copper Mountain zlomila pravú ruku na viacerých miestach.
Na trhu je obrovské množstvo lyží. Lyžiarske časopisy a magazíny píšu väčšinou o top triedach. Lyže vidia zo svojho pohľadu, píšu logicky o týc
Ako si pripraviť snowboardovú výbavu.
Zimné športy, či už na upravenej zjazdovke alebo vo voľnom teréne, sú mimoriadne obľúbenými športovými aktivitami. Viete, ako sa správať na snehu?
V super G triumf Gauthierovej, 31.1. 2010, sita Herbst vyhral slalom v Kranjskej Gore, 31.1. 2010, tasr Super G v St. Moritzi vyhrala Vonnová, 31.1. 2010, sita
Pamätáte sa, kde ste strávili lyžovačku tesne po revolúcii? Je rok 1990, prvýkrát ste navštívili „buržoázny západ“. Tí šťastnejší tu už v
Tretí januárový víkend sa uskutoční už 8. ročník atraktívnych nočných pretekov v Tatranskej Lomnici. Pretekať sa bude v kategóriách skialp, beh
Kedy to konečne vypukne? Kedy vyrazíme na lyže? To je momentálne tá najpálčivejšia otázka pre všetkých fanúšikov zimných športov a rovnako aj za
SPORTMEDIA, S.R.O.
Lamačská cesta 45
841 03 Bratislava
sportmedia@sportmedia.sk
www.sportmedia.sk