Návrat k behu po zranení

18. septembra 2023
Bežecké zranenie

Sedem efektívnych krokov, pomocou ktorých sa spamätáte z nešťastia v podobe bežeckého zranenia deň, týždeň aj niekoľko mesiacov po ňom.

Krok 3: Vyhľadajte odbornú pomoc

Čím skôr sa vám podarí zájsť za odborníkom špecializujúcim sa na bežecké zranenia, tým lepšie pre vás. Je možné, že vás trápi bežecké koleno, no ak začnete pracovať s penovým valcom, budete môcť v tréningu pokračovať. No rovnako dobre možné je aj to, že vám penový valec nepomôže a potrebujete istý čas na zotavenie. A práve o tom dokáže najlepšie rozhodnúť odborník.

V štátnej ambulancii sa načakáte, súkromné kliniky sú drahá záležitosť, takže sa im vyhýbate, kým si nie ste istí, že je zle. Každý bežec je iný, všeobecne však možno povedať, že ak bolesti neustupujú ani po troch alebo štyroch dňoch oddychu, mali by ste za odborníkom určite zájsť. Platí to predovšetkým v prípade akútnych poranení. Ak ste sa však zranili vážne, bežte do nemocnice hneď.

Chronické poranenia nie sú také jednoznačné, pretože bolesť sa zvykne opakovane objaviť a zase odísť. V týchto prípadoch by ste mali byť k sebe úprimní a pamätať na to, že rada odborníka síce bude čosi stáť a že vám možno naordinuje oddych, ktorému ste sa chceli silou-mocou vyhnúť, no v konečnom dôsledku sa vám tento krok vyplatí.

Bežecké zranenie
Čím skôr sa vám podarí zájsť za odborníkom špecializujúcim sa na bežecké zranenia, tým lepšie pre vás. Foto: Shutterstock.
3/7
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu