Kto dnes neužíva žiadne vitamíny, minerály a iné výživové doplnky? Tu sa dozviete, ako záleží na ich kvalite

21. februára 2022

Viete, či produkt, ktorý ste si naposledy vyzdvihli z regálu alebo si objednali online, skutočne obsahoval to, čo bolo uvedené na etikete? Pravdepodobne nie.

V Puori vieme, aké ťažké je orientovať sa v zložitom svete doplnkov. Vieme tiež, že ak sa staráte o svoje telo, o svoje zdravie a pohodu, budete chcieť kupovať doplnky výživy tej najvyššej kvality – to znamená bez akýchkoľvek zbytočných aditív alebo kontaminujúcich látok. Preto sa snažíme, aby bol výber našich produktov jednoduchší a transparentnejší viac, ako ktorákoľvek iná spoločnosť zaoberajúca sa doplnkami na svete.

Pri kúpe výživových doplnkov by ste mali dbať na dva faktory:

  • trvať na nezávislom testovaní treťou stranou,
  • požadovať transparentnosť – zjednodušene povedané, každá zložka doplnku výživy je uvedená na etikete.

Nič viac, nič menej.

Prečo sú testovacie programy tretích strán a transparentnosť dôležité?

Ako spotrebitelia by sme radi verili, že produkty, ktoré si môžeme kúpiť z regálu alebo online, obsahujú presne to, čo je na etikete uvedené.

Veľmi dobre viete, že doplnky výživy sú často zabalené v krásnych obaloch, majú veľa zdravotných výhod a deklarujú len „prírodné“ zloženie. Ale v skutočnosti to tak byť nemusí.

To, čo je napísané na etikete, nie je vždy presným popisom čo produkt obsahuje. Napríklad je celkom bežné, že doplnky obsahujú príliš málo aktívnej zložky. Alebo naopak, obsahujú aj nežiadúce látky, ktoré už na etiketách uvedené nie sú.

Obal výživového doplnku môže vyzerať sľubne, aké je však realita?

To je presne dôvod, prečo je nestranné testovanie treťou stranou také dôležité. Aby vám pomohlo urobiť informované rozhodnutie pri kúpe správneho produktu. V Puori sme priekopníkmi v oblasti testovania treťou stranou v celom našom portfóliu doplnkov – ako zákazník tak viete, že dostávate čistý a optimálny produkt.

Čo presne je testovanie treťou stranou?

Testovanie treťou stranou znamená, že nezávislé laboratórium testovalo šaržu daného produktu, aby sa zistilo, či po prvé produkt obsahuje nejaké ďalšie zložky, ktoré nie sú uvedené na etikete, a po druhé, či doplnok spĺňa bežné prísne bezpečnostné a kvalitatívne normy.

V skutočnosti podľa zákona všetky doplnky výživy v USA a EÚ nesmú obsahovať nadmerné množstvo ťažkých kovov, rezíduí pesticídov alebo iných kontaminantov. Samozrejme, bez príslušného testovania treťou stranou nie je zaručené, že produkty, ktoré si kúpite, sú bezpečné na konzumáciu.

Nie všetky firmy si dávajú nezávisle otestovať svoje produkty v laboratóriách, aby napísali ich presné a kompletné zloženie.

Zverejnením výsledkov nezávislých laboratórnych výsledkov tretích strán máte zaručenú úplnú transparentnosť o sortimente produktov Puori – teda nielen o tom, čo naše produkty obsahujú, ale čo je veľmi dôležité, aké nečistoty neobsahujú.

Urobte informovanú voľbu s Puori

V Puori veríme, že máte právo presne vedieť, čo je v produktoch, ktoré denne alebo príležitostne konzumujete. Preto sme sa spojili s Clean Label Project (CLP) – popredným certifikačným programom v USA – a spoločne sme spustili projekt transparentnosti zvaný aj „Puori Transparency Project“.

Táto nová spolupráca medzi spoločnosťami Puori a CLP znamená, že každá nová séria produktov Puori je testovaná podľa vysokých štandardov CLP a prostredníctvom projektu Transparency Project sú výsledky oznámené priamo vám, spotrebiteľovi. Výsledky nájdete vyhľadaním čísla šarže, ktoré sa ľahko nachádza na vašom obale Puori.

Aby ste dostali to, čo vaše telo potrebuje a nič iné!

Takéto laboratórne testovanie nie je podmienkou a mnohé firmy, ktoré predávajú výživové doplnky, ich takto do hĺbky netestujú. Firma Pouri má však vysoký štandard, čo sa týka požiadaviek na kvalitu svojich produktov.

Vraciame zákazníkovi vlastnú voľbu výberu

„Chceme, aby naši zákazníci dostávali tie najlepšie produkty a okrem výroby prírodných a účinných produktov garantujeme, že všetky naše produkty sú vyrábané zodpovedne a v najvyššej kvalite. Srdečne vítame všetky značky doplnkov, ktoré sa snažia byť transparentnejšie a poskytujú zákazníkom viac informácií o tom, čo je v ich produkte a odkiaľ to pochádza. Sme radi, že práca CLP a ich úsilie v oblasti doplnkov uľahčujú spotrebiteľovi orientáciu v širokej škále produktov dostupných na trhu“ – Oliver Amdrup, zakladateľ a CEO Puori.

Produkty Puori sú založené na čistých, prírodných ingredienciách a zaručene neobsahujú žiadne škodlivé prísady. Produkty sú navrhnuté tak, aby ponúkli presne tú pomocnú ruku, ktorú vaše telo potrebuje – na základe najlepších vedeckých dôkazov.

1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu