Trendy dekorácie na jar a leto 2023

27. februára 2023
Interiérové dekorácie, Möbelix.

Premýšľate, ako by ste dodali svojmu domovu iný šmrnc? Alebo zariaďujete nové bývanie a uvažujete, akými dekoratívnymi predmetmi ho doladiť? V každom prípade tu máme zopár tipov podľa aktuálnych interiérových trendov, ktorými sa môžete inšpirovať.

Doplnky a dekorácie vnášajú do obydlia osobitosť a štýl. Už niekoľko rokov platí, že menej je viac a kvalita by mala mať navrch nad kvantitou. O to ťažšie je však správne vybrať tých pár vyvolených. Čo poviete na tieto tipy?

Originálne skulptúry

Chcete abstraktné keramické tvary a rôzne poprepletané kúsky? Alebo vás skôr fascinuje súčasný trend umeleckého zobrazovania postáv a tvárí? Môže to byť socha sama o sebe, alebo váza či kvetináč so štylizovanou tvárou. Pokiaľ ide o farebnosť, siahnite po čiernej, hnedej alebo terakote.

Interiérové dekorácie, Möbelix.
Menej je viac a kvalita by mala mať navrch nad kvantitou. Foto: Möbelix.

Svietniky so zaujímavým prevedením

Nejaký svietnik má doma asi každý. Tie tohtoročné však musia byť neprehliadnuteľné a pôsobiť ako umelecké dielo. Vládne im vyššie uvedená farebnosť a zamatový mat či lesklá glazúra. Pre väčšiu dynamiku pokojne kombinujte oba povrchy.

Dekoračné vankúše

Tento vďačný dekoračný prvok je nekončiacou stálicou. V aktuálnom roku nájdete kúsky primárne s pláteným povrchom a botanickou potlačou, alebo jednofarebné vankúše s výraznými aplikáciami.

Zariadenie obývačky, Möbelix.
Vankúš je dekoračnou nekončiacou stálicou. Foto: Möbelix.

V kurze je monochromatické ladenie, čo znamená vrstvenie tón v tóne, ale ak si potrpíte na farby, skúste trio modrá, šalviovo zelená a horčicová. Pocit harmónie a pohody zase navodí kombinácia béžovej a tlmenej tyrkysovej.

Naturálna keramika

Presne taká ako z dovolenky. Keramika vládne svojim prírodným vzhľadom a jej žiadúcim dojmom. Absolútny prím hrá kamenina a nedokonalé farebné glazúry. Je len na vás, či to bude kvetináč, misa alebo váza – hlavne, keď im nájdete pekné miesto, aby mohli vyniknúť.

Interiérové dekorácie, Möbelix.
Keramika vládne svojím prírodným vzhľadom a jej žiadúcim dojmom. Foto: Möbelix.

Sklenené vázy

Vázy sú skvelým spôsobom, ako využiť originálnu krásu skla. Momentálne sú in kúsky z tónovaného skla s vrúbkami či zámernými bublinkami. Vedľa nešliapnete ani v prípade, ak zvolíte asymetrický či organický dizajn.

Interiérové dekorácie, Möbelix.
Momentálne sú in vázy z tónovaného skla s vrúbkami či zámernými bublinkami. Foto: Möbelix.

Vyplniť ich môžete jednoduchými rezanými kvetmi, vetvičkami alebo sušenými trávami.

Obrazové kompozície

Skúste obrazy vešať inak ako po jednom alebo do radu vedľa seba. Môžete si napríklad na stene vyznačiť papierovou páskou nejaký geometrický útvar a vyplniť ho obrazmi rôznych veľkostí.

Interiérové dekorácie, Möbelix.
Skúste obrazy vešať inak ako po jednom alebo do radu vedľa seba. Foto: Möbelix.

Ideálne je, keď rámy aj ich obsah farebne zladíte – či už pôjde o čiernobielu kombináciu, ladenie tón v tóne alebo variáciu zemitých odtieňov. Tak úspešné dekorovanie prajeme!


Text a foto: Möbelix.

1/1
Zavrieť reklamu