Veronika Velez-Zuzulová vyhrala nočný slalom vo Flachau
Viedla už po prvom kole. Náskok udržala a zvíťazila. Vlhová skončila šiesta.
Svetový pohár alpských lyžiarov potrebuje oživenie formou kvalifikačných jázd na štýl formuly 1, ktoré by určili poradie na štarte hlavných pretekov, myslí si úradujúci olympijský víťaz v zjazde Matthias Mayer.
Svetový pohár alpských lyžiarov potrebuje oživenie formou kvalifikačných jázd na štýl formuly 1, ktoré by určili poradie na štarte hlavných pretekov, myslí si úradujúci olympijský víťaz v zjazde Matthias Mayer.
„Aj v tréningoch by sa malo o niečo jazdiť, napríklad o to, kto si ako prvý môže vybrať štartové číslo,“ vyhlásil 26-ročný Rakúšan. Jeho návrh je ďalším inovatívnym krokom v porovnaní s tým, čo Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) spúšťa od nadchádzajúceho ročníka. Najlepší desiati lyžiari z tréningov zjazdu a super G budú mať právo vybrať si čísla od 1 do 19 a druhá desiatka od 2 do 20.
Starý formát zaraďoval elitnú sedmičku celkového poradia náhodným výberom od 16. po 22. miesto na štarte. „Rozhodne je to aspoň nejaký posun vpred. Najlepší pretekár si môže vybrať štartové číslo, aké chce. Dobrý krok, ale myslím si, že by sme mali začať debatovať o skutočnej kvalifikácii,“ uviedol na sponzorskom podujatí Mayer, ktorý vynechal väčšinu uplynulého ročníka pre zlomeninu stavca pri páde vo Val Gardene.
Na svahy sa vrátil až v júli. Súťažne by sa mal po vynútenej prestávke predstaviť v závere novembra v Lake Louise. Na úvodnom podujatí SP v Söldene účinkoval len ako predjazdec.
Redakcia Relax
Viedla už po prvom kole. Náskok udržala a zvíťazila. Vlhová skončila šiesta.
Američanka Mikaela Shiffrinová má v zbierke tri krištáľové glóbusy za sezónne slalomové triumfy vo Svetovom pohári, dva tituly majsterky sveta aj oly
Začalo to tak, že sme veľmi chceli ísť na lyžovačku do Álp. A nevedeli sme si vybrať. A zrazu sme lyžovačku vyhrali. Len tak cez facebook.
Iste uznáte, že je nepríjemné, ak sa vyberiete na lyžovačku a až priamo na mieste zistíte, že to čo bolo vlani, tam už nie je a mali ste sa vybrať i
Zlatý medailista z olympiády sa chce zúčastniť tenisového turnaja US Open. Prihlásil sa na kvalifikačný turnaj, ktorý prebehne na Havaji. Ako vraví v
Black Diamond predal, po troch rokoch od jej nadobudnutia, firmu POC za 65 miliónov dolárov. V júli 2012 ju pritom získal do portfólia za skoro 44,9 mili
V skratke – viac ako meter prašanu, sneženie a mínus10 stupňov. Jarná lyžovačka to síce nebola, ale upravené zjazdovky stáli za to. V stredisku je p
Na ľadovci Rettenbach v Söldene sa tradične počas posledného októbrového víkendu začína zjazdársky boj o krištáľové glóbusy.
V olympijskej superkombinácii v Soči vybojoval Adam Žampa najlepšie olympijské umiestnenie pre Slovensko v zjazdovom lyžovaní - 5.miesto. Pričom v slalo
Ostrovný štátik, ktorý skrachoval. Raj pre lyžiarov. Krajina plná sopiek, gejzírov, teplých prameňov. Línie pre lyžiarov, ktoré končia priamo na kr
SPORTMEDIA, S.R.O.
Lamačská cesta 45
841 03 Bratislava
sportmedia@sportmedia.sk
www.sportmedia.sk