Peter Sagan na lyžiach
Peter Sagan v stredisku Courchevel. Čo poviete, ide mu to? Na to, že pravdepodobne na lyžiach strávi stotinu času toho čo na bicykli, je to celkom fajn!
Začalo to tak, že sme veľmi chceli ísť na lyžovačku do Álp. A nevedeli sme si vybrať. A zrazu sme lyžovačku vyhrali. Len tak cez facebook.
Začalo to tak, že sme veľmi chceli ísť na lyžovačku do Álp. A nevedeli sme si vybrať. A zrazu sme lyžovačku vyhrali. Len tak cez Facebook.
Ani sa nám najskôr nechcelo veriť, keď prišla správa cez Messenger, že sme vyhrali týždennú lyžovačku vo francúzskom stredisku Les 2 Alpes. Už sme o tomto stredisku predtým počuli: Lyžovačka na ľadovci, ktorý má takmer 3 600 m n. m.! Mestečko Les 2 Alpes, z ktorého idú lanovky, leží vo výške 1 600 m. A zísť sa dá dokonca ešte nižšie, do 1350 m, čiže ak lyžujete odhora dole, je to rozpätie cca 2 000 m n. m.
Vyše 200 km zjazdoviek človek nezvládne prejsť asi ani za týždeň.

Aj hore na ľadovci však nájdete mierne modré a krásne upravené zjazdovky, takže aj keď nie ste profesionálny lyžiar, môžete sa lyžovať v nadmorskej výške okolo 3200 m.
Počasie nám vyšlo celkom fajn. Na to že bol január a boli sme tak vysoko, sme mohli až 2 celé dni lyžovať s krásnymi výhľadmi, 2 dni tak pol na pol – slnko a slabšie sneženie, a iba 2 dni z toho fúkalo a snežilo. Možno je trochu ideálnejšie počasie vo februári, ale aj tak bolo super, lebo by sme aj tak asi nevládali lyžovať nonstop.

Ale keď nám tak krásne nasnežilo veľa nového snehu, a zjazdovky boli síce upravené, ale aj tak zafúkané, boli sme prekvapení, ako úžasne sa lyžuje v dokonalom prašane!
Takže – mali sme sa super. A ešte treba spomenúť jednu vec, krásne výhľady pri peknom počasí z každého kúska každej zjazdovky.
Zo Slovenska vedú do Les 2 Alpes dva hlavné trasy, buď severne cez Švajčiarsko alebo južne cez Taliansko.
My sme išli cez Taliansko, lebo sme sa chceli zastaviť pri mori. Cestu sme si rozdelili na 2 dni, aj tam, aj naspäť, jedenkrát sme stáli pri Benátkach, druhýkrát v prázdnom Lignane. V Taliansku sú však drahé dialničné poplatky, na jednu cestu vychádzajú cca 70 eur, takže ak chcete trochu ušetriť, môžete ísť radšej cez Švajčiarsko. Celá cesta bola úplne v pohode.
Týmto článkom by sme sa chceli poďakovať CK Hitke za super lyžovačku 🙂
Text: Martina
Foto: Shutterstock, M.
Redakcia Relax
Peter Sagan v stredisku Courchevel. Čo poviete, ide mu to? Na to, že pravdepodobne na lyžiach strávi stotinu času toho čo na bicykli, je to celkom fajn!
Svetový odborný veľtrh športových potrieb a športovej módy ISPO MUNICH 2017 je opäť vypredaný. Cez 2 600 vystavovateľov z 50 krajín predstavia svoje
Klimatický summit v Paríži sa skončil úspešne. Zúčastnení sa na ňom dohodli na boji s globálnym otepľovaním. Len aby nezostalo pri slovách. Projek
V rámci Snowmagazínu sme v sobotu v Banskej Štiavnici usporiadali verejný pretek malých detičiek v skicrosse. Na trati plnej prekážok, skokov a iných t
Ísť v zime do hôr - to vôbec netreba brať na ľahkú váhu. Preto sme pre vás pripravili tento poučný kvíz, ako sa na zimnú turistiku pripraviť.
Mníchovský veľtrh ISPO každoročne prináša novinky, ktoré možno očakávať v budúcej zimnej sezóne. Všetci priaznivci značky uvex sa majú na čo t
Stručný sprievodca stavbou iglu. V siedmich krokoch Vám vysvetlíme, ako na to. Na tento článok sme čakali tri sezóny. Konečne to vyzerá, že je správ
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa presadila aj v druhom obrovskom slalome Svetového pohára a v sobotu v americkom Killingtone skončila trinásta. Za ví
Občas sa zdá, akoby sa ročné obdobia menili z večera do rána. Jeden deň vám pri popoludňajšom behu svietia do tváre príjemne teplé slnečné lúče
V jednom z najkrajších miest Rakúska, v korutánskom Heiligenblut so známym kostolom Sv.Vincenta a s panorámou najvyššieho vrchu Rakúska Großglocknerom
SPORTMEDIA, S.R.O.
Lamačská cesta 45
841 03 Bratislava
sportmedia@sportmedia.sk
www.sportmedia.sk





