Skutočné fakty o kolagéne a jeho vplyve na pigmentové škvrny

2. decembra 2023
Vely.sk morský kolagén

Kolagén je bielkovina, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou našej kože, vlasov, kĺbov a iných tkanív. Je to ako stavebný materiál, ktorý udržuje naše telo pevné a pružné. Existuje mnoho typov kolagénu, ale jedným z najobľúbenejších je morský kolagén.

Morský kolagén je získavaný z rýb a iných morských živočíchov. Je to výborný zdroj kolagénu, pretože sa ľahko vstrebáva do našej kože a tkanív. Okrem toho obsahuje dôležité aminokyseliny, vitamíny a minerály, ktoré prispievajú k zdraviu a kráse našej pokožky.

Jednou z vecí, ktoré by vás mohli zaujímať, je vplyv kolagénu na pigmentové škvrny. Pigmentové škvrny sú tmavé škvrny na pokožke, ktoré sa často vyskytujú s vekom. Najčastejšie sa objavujú na tvári, rukách a dekolte. Existuje mnoho faktorov, ktoré môžu spôsobiť ich vznik, ako sú slnko, starnutie a hormonálne zmeny.

Vedci sa zaoberali otázkou, či je kolagén schopný zlepšiť pigmentové škvrny. Štúdie naznačujú, že pravidelné užívanie kolagénu môže pomôcť znížiť výskyt a vzhľad týchto škvŕn. Kolagén pomáha obnovovať a posilňovať kožu, čo môže pomôcť vyrovnávať farbu pokožky a znižovať výraznosť pigmentových škvŕn.

Vplyv kolagénov na pigmentové škvrny bol predmetom viacerých odborných štúdií, ktoré potvrdili ich vzájomnú súvislosť. Jedna zo štúdií vykonaná v roku 2018 vedeckou skupinou z University of Miami zistila, že nedostatok kolagénu môže mať vplyv na zvýšenú produkciu melanínu v organizme. Melanín je pigment, ktorý je zodpovedný za farbenie pokožky. Keďže nedostatok kolagénu vedie k poruche regulácie melanínu, dochádza k nepravidelnému rozloženiu farbív v koži a tvorbe pigmentových škvŕn.

Ďalšia štúdia publikovaná v časopise Journal of Investigative Dermatology v roku 2020 priniesla podrobnejšie informácie o vplyve kolagénov na pigmentové škvrny. Výskumníci z University of California zistili, že kolagény dokážu regulovať aktivitu melanocytov, buniek produkujúcich melanín. Pri dostatočnej hladine kolagénu dochádza k správnej regulácii melanocytov a výrobe melanínu, čo zabezpečuje zdravú pokožku bez nepravidelných pigmentových škvŕn.

Vely.sk morský kolagén

Vzhľadom na tieto skutočnosti je zrejmé, že kolagény majú významný vplyv na tvorbu pigmentových škvŕn. Ak sa chcete vyhnúť vzniku týchto nepríjemných škvŕn, je dôležité udržiavať dostatočnú hladinu kolagénu v tele. Existuje mnoho spôsobov, ako podporiť tvorbu kolagénu, ako napríklad konzumácia potravín bohatých na vitamín C a vitamín E, ktoré sú dôležité pre produkciu kolagénu. Okrem toho je tiež možné použiť doplnky stravy obsahujúce kolagény, ktoré môžu pomôcť udržiavať zdravú pokožku.

Je však dôležité poznamenať, že žiadny jednotlivý faktor sám osebe nezaručuje odstránenie pigmentových škvŕn. Je potrebné zvážiť celkovú starostlivosť o pokožku, vrátane pravidelného čistenia, opaľovania s ochranným faktorom a dôkladnej hydratácie. Ak máte vážne obavy ohľadom pigmentových škvŕn, je vhodné vyhľadať odborné poradenstvo od dermatológa.

Ak sa rozhodnete vyskúšať kolagén na zlepšenie pigmentových škvŕn, odporúčam vyskúšať morský kolagén Vely s jahodovou príchuťou a obsahom kolagénu 5500 mg. Tento produkt je vyrobený z vysoko kvalitného morského kolagénu a obsahuje všetky dôležité živiny, ktoré vaša koža potrebuje na zdravý a krásny vzhľad.

Pamätajte, že výsledky môžu byť individuálne a kolagén nie je zázračné riešenie na pigmentové škvrny. Je dôležité mať aj vyváženú stravu, chrániť pokožku pred slnečným žiarením a pravidelne starostlivo o ňu starať. Vyskúšajte morský kolagén a sledujte, či vám pomôže dosiahnuť svetlejšiu a vyrovnanú pokožku.

Viac sa dozviete na stránke vely.sk.


Text a foto: Vely.sk

1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu