​​Je lepšie detská sedačka na bicykel či vozík za bicykel?

Nechcete sa vzdať svojej vášne pre bicykel, no drobným problémom je vaša malá ratolesť? Ľahká pomoc. Príchod nového člena do rodiny takmer vôbec nemusí narušiť trávenie voľného času.

Skvelým riešením sú detské sedačky na bicykel či detský vozík za bicykel. Pri ich výbere však musíte okrem prioritnej bezpečnosti zohľadniť viacero faktorov a samotný výber môže byť pre laika celá veda.

Detská sedačka na bicykel je vhodným riešením pre detičky od 9 mesiacov. Ak si zvolíte model v podobe sedačky na bicykel s konzolou na rám bicykla, bez problémov ho namontujete na sedlovú trúbku.

Neoceniteľnou výhodou je nastaviteľná pozícia sedadla na spanie, takže váš miláčik bude mať maximálne pohodlie. Samozrejmosťou by tiež mali byť ramenný postroj s výstelkami – pre vyšší komfort a ľahšie prispôsobenie či reflexné prvky. 

V prípade, že vás viac presvedčí detská cyklo sedačka s adaptérom na nosič, skontrolujte si v prvom rade rozteč lyžín nosiča, aby ste zistili, či je vhodná práve pre váš typ bicykla. Montáž je tiež veľmi jednoduchá a bezpečná.

Ideálnym riešením pre deti je tiež detský vozík za bicykel. Cyklovozík je vhodný už pre detičky od niekoľkých mesiacov až do šesť rokov a disponuje mnohými užitočnými funkciami s dôrazom na bezpečnosť. Dieťatko sa v ňom cíti maximálne pohodlne a komfortne, čo je jeho hlavnou výhodou.

Na trhu existuje veľké množstvo druhov, preto pri výbere toho pravého myslite na tieto hlavné faktory: bezpečnosť, celková hmotnosť, veľkosť, kolesá a brzdy, odpruženie a cena. Ideálne je radšej si v tomto prípade priplatiť.

Vďaka dôkladnému výberu produktu na aktívne trávenie voľného času získate skvelý prostriedok, prostredníctvom ktorého zabezpečíte svojmu dieťatku zábavné a zdravé výlety.

Detský vozík za bicykel je tiež možné konvertovať napríklad na vozík na behanie či korčuľovanie, ale i športový kočík. Je multifunkčný, okrem detí vám odvezie kopec nákladu, chráni dieťa pred vetrom a dažďom a dá sa v prípade potreby pohodlne zložiť a naložiť do auta.

Drobnou nevýhodou je okrem vyššej investície sťažená komunikácia s dieťaťom, dlhšia brzdná dráha a vystavenie dieťatka výfukovým plynom kvôli nižšie položenému sedeniu ak sa pohybujete po frekventovanejších komunikáciách.

Detský vozík za bicykel môže byť kvalitnejší odpružený, ktorý je vhodnejší do terénu a neodpružený, vytvorený predovšetkým pre používanie na asfaltových cestách a upravených cyklotrasách. 

Niektorí predajcovia odporúčajú používať cyklovozík s využitím špeciálnej vložky pre bábätká už od narodenia. Vďaka nej majú novorodenci až do 10 mesiacov veku, zaistenú polohu s ohľadom na vývoj a vložka ich chráni pred otrasmi.

Viac informácií sa dozviete na webovej stránke SK PROFI BIKE.


Text: SK PROFI BIKE
Foto: SK PROFI BIKE / Hamax

1/1
Zavrieť reklamu