Bežkujte v Banskobystrickom kraji s výzvou HYBAJ NA BEŽKY
Športujte a zabojujte o hlavnú výhru a ďalšie skvelé ceny počas akčnej zimy v Banskobystrickom kraji. Veď práve tam prebieha výzva HYBAJ NA BEŽKY.
Hermann Maier, štvornásobný víťaz Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní ukončil nečakane svoju kariéru. Povedal to na tlačovej konferencií, po skončení tréningu v rakúskom lyžiarskom stredisku Solden.
Hermann Maier je v počte víťazstiev vo Svetovom pohári druhý najúspešnejsí lyžiar svetovej histórie. Vyhral Dve olympijské zlaté medaile, tri tituly majstra sveta a štyri tituly vo Svetovom pohári. Jeho cesta do svetovej špičky zďaleka nebola taká jednoduchá akoby sa na prvý pohľad mohlo zdať.
S lyžovaním začal ako chlapec pod vedením svojho otca. Neskôr navštevoval lyžiarske gymnázium, odkiaľ ho však ako 16-ročného vyhodili. Mal vtedy 45 kilo a problémy s kolenami. Maier sa začal učiť za murára a postupne naberať silu a svalovú hmotu. V zime sa živil ako lyžiarsky inštruktor, v lete murárčinou.
Na štart Svetového pohára sa dostal náhodou – ako predjazdec. Zmerali mu čas a zistili, že väčšinu štartového pola by s prehľadom porazil. Takto Maiera vzali späť do Rakúskej reprezentácie. Sľubnú kariéru neprerušila ani olympiáda. Diváci na celom svete boli svedkami hrôzostrašného, okolo 120 metrov, dlhého pádu. Naskôr naň Maier spomína s humorom, pokojne však mohol skončiť na invalidnom vozíku.
Dva dni po tomto páde získal, už vtedy prezývaný Herminátor, zlato v super-G a obrovskom slalome. Nasledovali majstrovstvá sveta vo Vaili, kde získal opäť zlato.
Po návrate z letného sústredenia v Argentíne v roku 2001 si Maier kúpil motorku. V deň, keď na nej sedel prvýkrát ho v zápche zrazil dôchodca šoférujúci mercedes. Maier skončil s rozsiahlimi poraneninami nôh, panve, lebky. Kôli zaškrteniu žíl sa lekári obávali ochrnutia, nakoniec sa však Hermannove nohy podarilo zachrániť. Maier sa učil znova chodiť, na lyžiach stál až po roku. Po skoro dvoch rokoch sa vrátil do pretekov Svetového pohára, kde v januári 2003 vyhral opäť svoj prvý pretek.
Úspechy:
53 víťazstiev vo Svetovom pohári; 2 zlaté medaile z olympiády v Nagane; Striebro a bronz z olympiády v Turíne; 3-násobný majster sveta; 4-násobný víťaz Svetového pohára
Redakcia Relax
Športujte a zabojujte o hlavnú výhru a ďalšie skvelé ceny počas akčnej zimy v Banskobystrickom kraji. Veď práve tam prebieha výzva HYBAJ NA BEŽKY.
Lindsey Vonnová sa pripojila k antidopingovému programu USADA, 21.1. 2010, tasr Poslední závody před Vancouverem. Záhrobská startuje v Itálii a Švýcar
Snom nejedného lyžiara je vychutnávať si v celej kráse pohľad na zimné Alpy a zlyžovať denne desiatky kilometrov na dokonale upravených zjazdovkách
Podrobné predbežné výsledky testu lavínových vyhľadávačov, ktorý zorganizovalo Stredisko lavínovej prevencie pod Horskou záchrannou službou.
Po úspešnom štarte do sezóny pokračuje Svetový pohár na americkom kontinente. Tu sú jeho zastávky: Aspen (27.-28.11); Lake Louise (24.11-5.12); Beaver
Dolnorakúske lyžiarske strediská poskytujú ideálne podmienky pre aktívnych aj rekreačných lyžiarov vďaka svojej rôznorodosti, kvalitným svahom a skv
Snowboarding spôsobil začiatkom 90-tych rokov revolúciu v lyžiarskych strediskách. Jeho popularita rástla. Jazdci a výrobcovia oblečenia sa snažili org
Ostrovný štátik, ktorý skrachoval. Raj pre lyžiarov. Krajina plná sopiek, gejzírov, teplých prameňov. Línie pre lyžiarov, ktoré končia priamo na kr
SME fotilo snowboardistku Basu Stevulovu, 13.10. 2009, sme.sk Sliezsky dom opravia z eurofondov a otvoria ho v roku 2010, 13.10. 2009, pravda.sk
Preteky snowkiterov sa budú opäť konať v apríli 2019 na zasnežených planinách národného parku Hardangervidda v Nórsku, rozsiahlej oblasti s ideálnym
SPORTMEDIA, S.R.O.
Lamačská cesta 45
841 03 Bratislava
sportmedia@sportmedia.sk
www.sportmedia.sk