Päť lokalít blízko Kálnice, ktoré by ste si nemali nechať ujsť

26. mája 2023
MTB maratón Birell BikeFest, pohľad na Beckov

Prvý júnový víkend sa bude vo Freeride Bikeparku Kálnica konať najväčší bicyklový festival na Slovensku, Birell BikeFest. Kálnica sa nachádza v čarovnom prostredí Považského Inovca a jej okolie je ako stvorené na preskúmanie pre slovenských aj zahraničných návštevníkov. Ktorých päť lokalít by ste nemali obísť?

Obec Kálnica sa nachádza v dostupnej lokalite neďaleko mesta Nové Mesto nad Váhom a jej okolie ju predurčuje na prežitie krásnych momentov. V lokálnom bikeparku sa tento rok bude konať po trinástykrát obľúbený bicyklový festival, Birell BikeFest. Počas neho sa v dňoch 2. až 4. júna v bikeparku zabaví celá rodina.

Organizátori pripravujú program pre najmenších – v detskej zóne, návštevníci budú môcť otestovať viac ako 200 testovacích bicyklov od približne 20 značiek, v rozsiahlej výstavnej zóne nájdu fanúšikovia cyklistiky všetky potrebné vychytávky. Počas víkendu sa budú konať preteky v ôsmich disciplínach:

  • Maxxis Pumptrack
  • Maxxis Dual Pumptrack
  • Spank Whip Off
  • Scott Enduro Race
  • Garmin Slopestyle FMB World Tour SILVER Event – svetový pohár v disciplíne slopestyle
  • Nočný Dual Slalom
  • Festina BikeFest Maratón
  • Specialized Downhill Race.

Ak ale plánujete v okolí Kálnice stráviť viac času, nechajte sa nami pozvať na tieto miesta, dostupné autom aj bicyklom.

1. Hrad Beckov

Vzdialenosť: 8 kilometrov

Silueta hradu Beckov víta prichádzajúcich návštevníkov už z veľkej diaľky. Hrad sa nachádza na 60 metrov vysokom brale priamo nad rovnomennou obcou. Je národnou kultúrnou pamiatkou a jeho prvá písomná zmienka pochádza z 12. storočia.

Navštíviť ho môžete počas letnej sezóny – od začiatku mája do konca septembra.

Viac informácií sa dozviete tu.

Hrad Beckov. Foto: Shutterstock

2. Mesto Piešťany

Vzdialenosť: 30 kilometrov

Neďaleko Kálnice sa nachádza aj asi najznámejšie slovenské kúpeľné mesto – Piešťany. Do Piešťan môžete doraziť aj na bicykli a spoznávať ich na dvoch kolesách. Určite neobíďte Kúpeľný ostrov, Kúpeľný park a známy Kolonádny most, pred ktorým sa nachádza socha muža, ktorý láme barlu.

Pri Piešťanoch sa môžete aj okúpať a stráviť slnečný deň pri Sĺňave.

Viac informácií sa dozviete tu.

3. Hrad Čachtice

Vzdialenosť: 19 kilometrov

Neexistuje človek, ktorý nepočul o tajomnom Čachtickom hrade, ktorý preslávila Alžbeta Báthoryová. Legendy hovoria o jej sadistických sklonoch. Hovorí sa, že stála za smrťou až 600 dievčat, pretože sa chcela kúpať v ich krvi, aby ostala mladá a krásna.

Z hradu sa stala zrúcanina na kopci, z ktorej sa vám naskytne krásny výhľad na priľahlé okolie.

Viac informácií sa dozviete tu.

Hrad Čachtice. Foto: Shutterstock

4. Zelená voda

Vzdialenosť: 8 kilometrov

Blízko Nového Mesta nad Váhom sa nachádza rekreačný areál, kde si môžete vybehnúť aj s kamarátmi a zahrať si volejbal alebo minigolf. Keď bude teplo, môžete sa schladiť vo vodnej nádrži Zelená voda a ak sa vám nechce plávať, môžete si požičať čln alebo vodný bicykel.

V areáli Zelená voda sa zabaví naozaj celá rodina.

Viac informácií sa dozviete tu.

Zelená voda, Nové mesto nad váhom

5. Mesto Trenčín

Vzdialenosť: 26 kilometrov

Jedno zo slovenských krajských miest zohrávalo v histórii dôležitú rolu. Spája sa s ním osobnosť Matúša Čáka Trenčianskeho, ktorý v čase svojej vlády vlastnil asi 30 slovenských hradov. Pri spoznávaní Trenčína neobíďte nápis na stene trenčianskej hradnej skaly, dominantu mesta – Trenčiansky hrad & čarovné centrum mesta.

Viac informácií sa dozviete tu.

Trenčín. Foto: Shutterstock


Text: Birell BikeFest
Foto: Shutterstock, Filip Nagy

1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu