Vyznáte sa v prírodnej kozmetike? Poznáte týchto 10 základných ingrediencií?

8. októbra 2020
Prírodná kozmetika

Kvalita a príbeh používaných surovín sú mimoriadne dôležité. V kozmetickej značke Manufaktura sú presvedčení, že najkvalitnejšie produkty môžu vznikať len z najkvalitnejších surovín.

Prírodné suroviny jednoznačne uprednostňujú pre veľké množstvo dôležitých vitamínov, antioxidantov, minerálov, hydratačných a vyživujúcich látok a ich preukázateľné a stovkami rokov overené priaznivé účinky.

0%

Spoznáte blahodarné ingrediencie na obrázkoch?

Levanduľa
Správne! Nesprávne!

Už pred vynálezom mydla slúžila táto pôvodom stredomorská bylina na omývanie pokožky a vďaka svojej charakteristickej vôni je v kozmetike obľúbená dodnes. Dokáže povzbudiť, pôsobí antistresovo, proti nespavosti, nervozite a prechladnutiu. Je regeneračná, antiseptická, antibakteriálna a protizápalová a vďaka tomu je vhodná pre problematickú a aknóznu pleť. V kozmetike tiež napomáha zníženiu produkcie kožného mazu, dodáva a udržuje v pleti potrebnú hydratáciu, má čistiaci a upokojujúci účinok, obohacuje pleť o minerály, zmatňuje ju a vyhladzuje jemné vrásky.

Spoznáte blahodarné ingrediencie na obrázkoch?

Rastlinné oleje v kozmetike
Správne! Nesprávne!

Prírodný antioxidant, chrániaci bunky v tele proti nepriaznivým vonkajším vplyvom. Zabraňuje tiež ich predčasnému starnutiu. Intenzívne regeneruje a ošetruje popraskanú alebo suchú kožu a je veľmi vhodný po opaľovaní. Hovorí sa mu vitamín krásy.

Spoznáte blahodarné ingrediencie na obrázkoch?

Bambucké maslo
Správne! Nesprávne!

Bambucké maslo je cennou ingrediencií v starostlivosti o suchú a namáhanú pokožku. Vďaka hydratačným, ochranným a vyživujúcich schopnostiam sa v kozmetike využíva predovšetkým pri výrobe krémov na ruky, telových mliek a masiel, ale aj na výrobu výživných pleťových krémov.

Spoznáte blahodarné ingrediencie na obrázkoch?

Mäta
Správne! Nesprávne!

Mätový výťažok má osviežujúce, čistiace a protizápalové účinky a je vhodný pre mastnú a aknóznu pleť. Jedinečná vôňa mäty osvieži, povzbudí, pôsobí antidepresívne a báječne naladí. Má príjemné chladivé účinky, prekrvuje pokožku a pre svoju sviežu arómu je vhodná aj do produktov starostlivosti o ústnu dutinu.

Spoznáte blahodarné ingrediencie na obrázkoch?

Panthenol
Správne! Nesprávne!

Súčasť mnohých kozmetických prípravkov. Má protizápalové, antibakteriálne, upokojujúce a regeneračné účinky. Zmäkčuje, zjemňuje, regeneruje a hydratuje pleť, preto je veľmi využívaný v telových mliekach.

Spoznáte blahodarné ingrediencie na obrázkoch?

Kyselina hyalurónová
Správne! Nesprávne!

Táto zázračná ingrediencie patrí k najpopulárnejším zložkám v pleťovej kozmetike. Viaže na seba totiž vodu a vďaka tomu má výrazné hydratačné schopnosti. Pokožku nielen zavlažuje, ale podporuje jej regeneráciu, pôsobí proti tvorbe vrások a pomáha zlepšovať jej celkový stav.

Spoznáte blahodarné ingrediencie na obrázkoch?

Koenzým Q10
Správne! Nesprávne!

Koenzým Q10 je prirodzenou látkou pre ľudské telo. Pôsobí ako antioxidant a chráni bunky pred poškodením toxickými látkami a pred predčasným starnutím. V priebehu života však jeho hladina v pleti pomaly klesá. Preto je veľmi obľúbenou látkou v kozmetike, ktorá podporuje správnu funkciu kože, obnovuje ju a spôsobuje tzv. Anti-aging efekt.

Spoznáte blahodarné ingrediencie na obrázkoch?

Žriedlová soľ
Správne! Nesprávne!

V žriedlovej soli získavanej z karlovarských minerálnych prameňov sa koncentruje tajomstvo ich blahodarných účinkov, pre ktoré sú vyhľadávané už celé stáročia. Termálne. Dlhoročné balneologické výskumy dokazujú výnimočné liečivé účinky minerálnej vody na celý ľudský organizmus. Zatiaľ, čo jej hlavnej aplikácii dominuje pitná kúra a liečivé kúpele, uplatnenie našla aj pri výrobe kozmetických prostriedkov, ktoré čistia, regenerujú a vyhladzujú pleť. Počas kúpeľa v žriedlovej soli s bylinami je organizmus stimulovaný hneď na niekoľkých úrovniach. Teplá voda, minerálne látky a pridané vonné oleje prenikajú cez pokožku do tela a vdychovaním uvoľňujú vnútorné i vonkajšie napätie, únavu a stres. Povzbudzujú tiež látkovú výmenu a poskytujú organizmu dokonalú relaxáciu. Obzvlášť priaznivý účinok má na pokožku tela. Žriedlová soľ pomáha prirodzenou cestou odstraňovať nečistoty, prekrvuje pokožku, osviežuje a zjemňuje ju.

Spoznáte blahodarné ingrediencie na obrázkoch?

Sedmokráska
Správne! Nesprávne!

V histórii bývali sedmokrásky považované za všeliek a ľudia verili, že nosia šťastie. Nežné biele rastlinky obsahujú cenné minerálne látky, ovocné kyseliny, proteíny aj aminokyseliny, antioxidačné flavonoidy, hydratačné polysacharidy a ďalšie látky, vďaka ktorým majú priaznivý vplyv na náš organizmus. Vďaka ich omladzujúcim účinkom na pleť sa z nich už v renesancii pripravovali elixíry krásy. Odvary zo sušených sedmokráskových kvetov sa už po stáročia využívajú v ľudovom liečiteľstve aj vnútorne. Výťažok zo sedmokrásky napomáha upokojeniu, hydratácii, rozjasneniu, omladeniu pleti a pôsobí protizápalovo.

Spoznáte blahodarné ingrediencie na obrázkoch?

České pivo
Správne! Nesprávne!

Pivo obsahuje veľké množstvo minerálov, vitamíny radu B a funguje aj ako antioxidant. Že je pivo výbornou ingredienciou pre krásne vlasy, dobre vedeli už naše prababičky. Obľúbený zlatistý mok dodáva poškodeným vlasom zdravý vzhľad, objem a lesk, napomáha regenerácii a podporuje ich kvalitu i rast. Na pleť pôsobí protizápalovo, upokojuje a zjemňuje.

Vyznáte sa v prírodnej kozmetike? Poznáte tieto často využívané ingrediencie?
Ok

Prírodná kozmetika sa používala už v starovekom Egypte. Foto: Shutterstock

Ak sa chcete o seba a svoje telo starať lepšie, zdravšie a kvalitnejšie, mali by ste sa viac zaujímať, čo nášmu telu prospieva a čo škodí. Prírodné ingrediencie sú pre telo prirodzené, ale chemické ingrediencie musí telo ťažko odbúravať. Preto je vždy zdravšia prírodná strava ako polotovary s éčkami, sladkosti a fast food, a tak isto je zdravšia prírodná kozmetika ako tá klasická drogéria. Odporúčame vám aj kvíz ako posilniť svoju imunitu alebo či poznáte hlavné mestá sveta.
Výborne

Ružový olej. Foto: Shutterstock

Vy už viete, že ak sa chceme o seba a svoje telo starať lepšie, zdravšie a kvalitnejšie, mali by sme používať prírodné látky. Prírodné ingrediencie sú pre telo prirodzené, ale chemické ingrediencie musí telo ťažko odbúravať. Preto je vždy zdravšia prírodná strava ako polotovary s éčkami, sladkosti a fast food, a tak isto je zdravšia prírodná kozmetika ako tá klasická drogéria. Odporúčame vám aj kvíz ako posilniť svoju imunitu alebo či poznáte hlavné mestá sveta.

Foto: CNP

1/1
Zavrieť reklamu