Ako pripraviť nezabudnuteľný Silvester?

26. decembra 2022
Muž a žena sa počas Silvestra pozerajú von oknom, Mobelix.

Oslavy príchodu nového roka boli v poslednom období menej veľkolepé, o to viac si to možno budete chcieť vynahradiť. Začnite rok 2023 s nádejou, že nakoniec bude lepšie. Poďte to podporiť vydarenou silvestrovskou párty!

Najprv si starostlivo premyslite, ako chcete celú akciu poňať a koľko ľudí pozvete. Od toho sa bude odvíjať jej plánovanie, výzdoba aj príprava priestoru.

Čo by na Silvestra nemalo chýbať?

V prvom rade je to dobré jedlo a pitie. Či už sa rozhodnete pre klasiku v podobe bubliniek, alebo pre miešané drinky, nezabudnite ich servírovať v tých správnych pohároch. Jedine tak bude zážitok dokonalý! Recepty na teplé aj studené nápoje, ale aj nápadité občerstvenie alebo maškrty nájdete TU.

Príprava miešaných drinkov, Mobelix.
Či už budete servírovať bublinky, alebo miešané drinky, nezabudnite ich servírovať v správnych pohároch. Foto: Möbelix.

K Silvestru patrí aj náležitá výzdoba! Či už vás čaká tradičné posedenie pri stole, alebo dáte prednosť švédskym stolom či baru, snažte sa celkové ladenie dekorácií zjednotiť. Môžete sa inšpirovať napríklad aktuálnymi trendmi. Chcete elegantnú kombináciu vínovej a zlatej v glamour štýle, alebo severským minimalizmom inšpirovaný dekor v prírodných tónoch s olivovo zelenou a čiernou?

Stolovanie v čierno zlatej farbe, Mobelix.
Či už vás čaká tradičné posedenie pri stole, alebo dáte prednosť švédskym stolom či baru, snažte sa celkové ladenie dekorácií zjednotiť. Foto: Möbelix.

Chce to nápad!

Dávate prednosť skôr príjemnému posedeniu v užšom kruhu priateľov? Prichystajte slávnostnú tabuľu a zaujímavé menu s piatimi chodmi. Sprevádzajte ho tlmeným osvetlením a podčiarknite príjemnou nevtieravou hudbou. Na túto príležitosť sa skvele hodí napríklad jazz. Po jedle si potom môžete zahrať spoločenské hry alebo aktivity. Uvidíte, že vaši hostia na taký večer hneď tak nezabudnú. To všetko môžete okoreniť veselými kostýmami.

Stolovanie vo vínovej, zlatej a svetloružovej farbe, Mobelix.
Ak nie ste fanúšikovia bujarej zábavy, pripravte pre priateľov príjemný večer, doplnený tlmeným osvetlením a príjemnou hudbou. Foto: Möbelix.

Ak dávate prednosť bujarejšej zábave, nachystajte dostatok miesta, jednohubky, veľa pitia – ideálne bowle a zostavte ten správny playlist. Úspech určite zožne aj fotokútik s množstvom vtipných rekvizít. Pokiaľ majú vaši priatelia súťaživú povahu, pripravte pre nich hru s rôznymi stanovišťami, kde si môžu zmerať svoje zručnosti alebo vedomosti. A na záver pre nich usporiadajte tombolu! Ceny vás nemusia zruinovať, radosť určite urobia aj vaše domáce dobroty: bábovka, zaváraniny, paštéty alebo nakladané syry.

Silvestrovská oslava, vítanie roku 2023, Mobelix.
Ak dávate prednosť bujarejšej zábave, nachystajte dostatok miesta, jednohubky, veľa pitia a zostavte ten správny playlist. Foto: Möbelix.

V prípade, že sa obklopujete ľuďmi, ktorí ani chvíľu neobsedia, vezmite svojich silvestrovských hostí na nočný výlet. Úspech určite zožne výstup na neďaleký kopec s čelovkami a prskavkami, ktorý hore zavŕšite novoročným prípitkom. Nezabudnite so sebou nachystať varené víno alebo horúci punč do termosiek. Účastníkom pošlite vlastnoručne vyrobenú pozvánku s inštrukciami, ako sa majú obliecť a obuť. Tak nahor!


Text a foto: Möbelix

1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu