Desať najkrajších miest v juhovýchodnej Ázii

1. mája 2023
Prambanan, Indonézia, BUBO

Juhovýchodná Ázia ukrýva mnoho úžasných pamiatok, a to si všimlo aj UNESCO a zaradilo ich na svoj prestížny zoznam. Presvedčte sa o tom v rámci nášho zoznamu 10 najkrajších pamiatok juhovýchodnej Ázie.

Thajsko, Vietnam, Filipíny či Indonézia ponúkajú okrem úžasných pláží a okamžitej exotiky mnoho dôvodov, prečo si v tomto kúte sveta naplánovať dovolenku a zamilovať sa doň.

10. Luang Prabang, Laos

Ťahákmi mesta Luang Prabangu v menej turistickom Laose sú brehy bájneho Mekongu a či nádherné chrámové komplexy. Centrum starého mesta patrí Kráľovskému palácu s luxusnými miestnosťami, krásnou výzdobou a opulentnými darmi zo sveta. Autentickým zážitkom sú ranné budhistické rituály, kedy môžete vidieť mníchov v oranžových rúchach, ako kráčajú s miskami a od každého dostanú lyžicu lepkavej ryže či ovocie.

Luangprabang, Laos, Bubo
Luang Prabang označujú aj za laoskú Šangri-La. Foto: Tomáš Kubuš, BUBO.

9. Botanická záhrada, Singapur

Singapur je mestom budúcnosti a supermodernou metropolou Ázie, ktorá nikdy nespí. Každý sa teší najmä na obrovské mrakodrapy, čínske štvrte či ikonický hotel Marina Bay Sands. Lákadlom je však aj Botanická záhrada ako UNESCO pamiatka stará viac ako 160 rokov. Je jednou z najväčších orchideových záhrad sveta s takmer 1 200 druhmi týchto nádherných kvetov, čo by ste na dovolenke v Singapure sprvu zrejme nečakali.

8. Ha Long, Vietnam

Zátoka Ha Long patrí medzi prírodné divy sveta. Z hladiny Tonkinského zálivu vystreľujú zašpicatené vápencové skaly obrastené stromami a všetko dostáva skutočný nádych exotiky. Niektoré skaly zátoky Ha Long pripomínajú kohútov, psov či bozkávajúce sa tváre. Krásne pláže vystriedajú úchvatné morské jaskyne a Vietnamci prisahajú, že tu v hmle videli drakov. Plavba v zátoke je zážitok, ktorý bude vo vás po zájazde vo Vietname dlho rezonovať.

Halongbay, Juhovýchodná Ázia, BUBO
Ha Long Bay, prírodná krása, kde z vody vytŕčajú dračie zuby. Foto: Ľuboš Fellner, BUBO.

7. Batad, Filipíny

Filipíny si mnohí spájajú najmä s rajskými plážami a ostrovmi. Predovšetkým tu však nájdete najkrajšie ryžové políčka na svete. Krikľavo zelený svah Batad pretínajú úzke hlinené chodníčky a terasy sú sčasti zaplavené vodou a tvoria nádherné zelené kaskády. Na mieste pripomínajúcom raj už v 16. storočí kmeň Ifugao zasial ryžu, ktorá sa tu pestuje dodnes vďaka prepracovanému hydraulickému systému a túto nadčasovú technológiu môžete obdivovať na zájazdoch do Filipín.

Filipíny, Batad, Bubo
Kultúra Ifugao ozdobila Filipíny dokonalými ryžovými políčkami. Foto: Robert Taraba, BUBO.

6. Georgetown, Malajzia

Hlavné mesto ostrovu Penang, Georgetown, je mekkou streetfoodu, no láka aj svojimi štvrťami posiatymi historickými stavbami. Budova koloniálnej radnice či Kostol sv. Juraja sú architektonickými snehobielymi perlami. A atmosféru mesta dopĺňa neskutočná mozaika národov, náboženstiev, ľudí a príbehov hodných objavovania.

Georgetown, Malajzia, Bubo
Malajské mesto Georgetown je mekkou streetfoodu celej Ázie. Foto: Adam Záhorský, BUBO

Viac o pamiatkach juhovýchodnej Ázie nájdete na webe bubo.sk.

1/2
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu