Desať najlepších miest Kolumbie

Kolumbia, BUBO

umbia, to nie je len káva, legendy o pašerákoch kokaínu a krásne karibské pláže, ale aj farebné koloniálne mestá, kolibríky a najvyššie palmy sveta. Pripravili sme zoznam TOP 10 miest Kolumbie, ktoré pri jej návšteve nemôžete vynechať.

Krajina Južnej Ameriky s fascinujúcou históriou je dnes bezpečná a láka turistov z celého sveta.

10. Santa Marta

Mesto Santa Marta na severe Kolumbie je ochutnávkou Karibiku. Prechádzka po bielej pláži, šum dokonalého mora, drink v ruke a karibský relax. Samotná Santa Marta má tiež farmu na cukrovú trstinu prerobenú na múzeum, kde osloboditeľ Kolumbie Simon Bolivar, trávil svoje posledné dni života.

Kolumbia, BUBO
 Sever Kolumbie, to sú pravé karibské pláže a dokonalý relax. Foto: archív BUBO.

9. Letícia, pravá Amazónia

Obrovský Amazonský prales siaha aj do Kolumbie a pohraničného mesta Letícia, kde rieka Amazonka tvorí prirodzenú hranicu s Brazíliou a Peru. V objatí zeleného dažďového pralesa s unikátnou flórou vás tu čaká návšteva exotického lokálneho trhu, kde sa predávajú rôzne produkty z džungle, ovocie, cassava a ryby. Následne plavba po rieke, stretnutie s pôvodnými kmeňmi a jazero Tarapoto, kde žije ružový delfín.

Kolumbia, BUBO
Najmohutnejšia rieka sveta Amazonka v objatí gigantického dažďového pralesa. Frederik Schwall, BUBO.

8. Zipaquirá

Názov Zipaquirá pochádza z jazyka indiánskeho kmeňa Muiscov (prezývky vládcov zipa a zaque). Ako turisti tu na dovolenke v Kolumbii môžete obdivovať podzemnú katedrálu vytvorenú v bývalej bani na soľ. Začnite pri dlhej chodbe do podzemia a postupne sa cez krížovú cestu – kalváriu, dostanete do srdca samotnej katedrály, ktorej dominuje krásne nasvietený kríž. Nájdete tu však aj obchod so smaragdami a viaceré zaujímavé umelecké diela ako “Zrkadlo” alebo “Stvorenie Adama”.

Kolumbia, BUBO
Hlavná loď katedrály v Zipaquirá. Foto: Jaroslav Kondač, BUBO.

7. Púšť Tatacoa

Hoci sa Tatacoa označuje za púšť, v skutočnosti je to suchý les s vysokými pohoriami. Zvetrané útesy, popraskaná zem a špicaté vežičky však – pri tomto naozaj nik nebude rozmýšľať nad tým, či je Tatacoa púšť alebo nie. Ak ju chcete vidieť, musíte si rezervovať celodenný výlet z mesta Neiva (cca hodina presun). Pozrite si kaňon a vychutnajte si pohľad na dokonalé prírodné dielo.

Kolumbia, BUBO
Krásy púšte Tatacoa ako na dlani. Foto: Jaroslav Kondač, BUBO.
Kolumbia, BUBO Kolumbia, BUBO Kolumbia, BUBO

6. Kávový trojuholník

Kolumbijčania tvrdia, že najlepšia káva sa pestuje práve u nich. A pokiaľ chcete ochutnať tú najlepšiu arabicu, musíte zamieriť do Zona Cafetera, ktorú tvorí “Kávový trojuholník” – Caldas, Risalarda a Quindió. Región je na zozname UNESCO a kávu ochutnáte v jednej z mnohých plantáží, ktoré sa nazývajú fincas. Vo Finca del Café vám ukážu, ako sa káva pestuje, zbiera a praží. Ozajstné umenie.

Kolumbia, BUBO
Na plantáži si môžete vyskúšať zber kávy. Foto: Alena Spišáková, BUBO.

Pokiaľ chcete vidieť krásy Kolumbie, kliknite na web bubo.sk.

1/2
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu