Domáci pracovný kútik pre každého

7. septembra 2023
Mobelix, domáca pracovňa.

Niektorí doma pracujú naplno ako z kancelárie, iní zas vybavujú len pár e-mailov či ďalšie neodkladné pracovné záležitosti. V oboch prípadoch by ste si mali zariadiť miesto, kde sa pokojne posadíte a budete môcť svoj čas naplno venovať práci.

Či už to bude trvať 8 hodín denne alebo len niekoľko minút týždenne. Poradíme vám, ako na to.

Kľúčovým vybavením domácej „kancelárie“ je samozrejme písací stôl, ale z pohľadu zdravia je ešte dôležitejšia kvalitná kancelárska stolička. To platí najmä pre tých, ktorí dlhodobo pracujú na takzvanom home office. Podľa čoho sa teda riadiť?

Občasné papierovanie, alebo práca z domu?

Pokiaľ doma príležitostne sadnete k počítaču, vybavíte pár e-mailov alebo skontrolujete nejaké papiere, vystačíte si s menším pracovným stolom či stolíkom na laptop a pohodlnou, najlepšie čalúnenou stoličkou.

Mobelix, domáca pracovňa.

Tí, ktorí pracujú doma pravidelne, by na stoličku mali klásť už vyššie nároky. Ideálne by bolo, keby spĺňala štandardné parametre kancelárskeho kresla s polohovateľnou opierkou hlavy, podrúčkami, výškovo nastaviteľným sedákom a ideálne aj kolieskami.

Mobelix, domáca pracovňa.

Veľkosť stola aj obstaranie ďalšieho príslušenstva, ako sú napríklad regály alebo pojazdné kontajnery, sa odvíja od toho, koľko vecí potrebujete na prácu. Monitor má byť správne vo výške očí, oplatí sa teda doplniť stôl stojanom a ak pracujete len s notebookom, tak aj samostatnou klávesnicou.

Vedeli ste, že…
Dlhodobé sedenie môže mať za následok množstvo vážnych zdravotných problémov. Ako im predchádzať? Dozviete sa TU.

Mobelix, domáca pracovňa.

Správny štýl pre vašu pracovňu

Aby ste sa vo svojom pracovnom kútiku a vôbec v celej domácnosti cítili dobre, malo by jeho vybavenie ladiť so štýlom zvyšku interiéru. Našťastie dnes máte na výber zo širokej škály dizajnov, a tak si vyberú priaznivci klasiky, minimalizmu, škandinávskeho či industriálneho štýlu, ale aj retra alebo glamour. Riešením určite môže byť aj kancelária na mieru.

Mobelix, domáca pracovňa.

Určite ale nič nepokazíte stolom v bielom prevedení alebo svetlom drevodekore a stoličkou s čalúnením v neutrálnom odtieni. Milovníci glamour zrejme siahnu po zamate a doplnia ho zlatými akcentmi, nadšenci industriálu zvolia skôr kožu a čierne detaily. Ak nedáte dopustiť na nadčasovú eleganciu, bude pre vás ako stvorená čiernobiela kombinácia.

Mobelix, domáca pracovňa.

Extra tip: Páči sa vám aktuálny trendy boho štýl, ale neviete, ako ho „vniesť“ do pracovného kútika? Miesto podložky pod stoličku stavte na okrúhly jutový koberec, na drevený stôl postavte keramickú vázu so sušenou trávou a kelímok na ceruzky si vyrobte z obyčajného zaváraninového pohára ozdobeného makramé priadzou.


Text a foto: Möbelix

1/1
Zavrieť reklamu