ON: Track: Nights – Reklama na atletiku

13. augusta 2023
On: Track: Nights Vienna

Atletika, kráľovná športu, zostúpila z trónu a vošla medzi obyčajný ľud. To bola Track Night Vienna. Akcia, ktorá ponúkla možnosť zažiť atmosféru profesionálnej atletiky nie z tribúny, ale na trati.

Siedmym ročníkom sa TNV stala súčasťou celosvetového projektu značky On, ON: Track: Nights, ktorý sa konal v Los Angeles, Londýne, Paríži, Viedni a Melbourne. V tomto roku sa na dráhe objavilo aj Run On Clouds crew Slovensko. Mário Šmýkal, bežec a organizátor bežeckých akcií v Prievidzi a okolí TNV videl takto:

Podujatie TNV bolo výstavou toho, čo všetko sa dá urobiť na bežeckých pretekoch, bola to prezentácia tých najhorúcejších noviniek. Bolo inšpiratívne vidieť, ako sa dá starý štadión zmeniť na moderné športovisko. Organizátor na ňom vybudoval športovú dedinu, kde mala svoje miesto kultúra, gastronómia aj športová predajňa. Atléti sa mohli pred štartom sústrediť vo vyhradenom stane, mohli si požičať a vyskúšať najnovšie tretry od On. Trať bola kvalitne zabezpečená a zdobená ohňostrojmi. Atmosféru umocnili burácajúci diváci, ktorý dostávali zvony na povzbudzovanie. Čoho sa organizátor dotkol, to bolo na najlepšej úrovni na svete. Jedinou chybou bolo len to množstvo komárov večer. Tie boli zároveň jedinou vecou, ktorú môžete zažiť kdekoľvek. Ostatné len na Track Night Vienna.”

Od cieľového času 27:30 na trati 5000 m sa mohol zaregistrovať každý. Celá akcia gradovala, rozbehy sa zrýchľovali a na trati sa objavovali silné lokálne i svetové tváre. Okrem 5000 m sa v programe objavili aj závody na 1000 m, 800 m a 3000 m steeplechase. Na 1000 m bol nominovaný a favorizovaný R/O/C crew ambasádor Peter Kováč:

Beh na 1000 metrov sa štartuje do zákruty, a ak bežec nie je hneď po výstrele dostatočne dôrazný, súperi ho „zavrú” a ocitne sa na nevýhodnej pozícii. To sa stalo aj mne a po prvej zákrute som sa ocitol ďaleko za prvou desiatkou. Dostať sa dopredu pri vnútornom okraji bolo nemožné, preto som sa musel vysunúť až do tretej dráhy a v nej sa predierať dopredu. Približne 350 metrov pred cieľom sa mi podarilo dostať sa do čela. K dispozícii bola aj technológia Wavelight – pohybujúce sa svetielka pri okraji dráhy, ktoré bežcom pomáhajú dodržať predsavzaté tempo a v závere aj mi veľmi pomohla až do cieľa. V cieli mi urobila radosť možnosť preťať cieľovú pásku. Drobnosť, ale na iných dráhových pretekoch cieľová páska nebýva – výnimkou sú len elitné súťaže v USA – bol to výborný pocit.”

Sleduj nás a dianie okolo značky On na Instagrame.

Text: On / Sprint.cz