Kde budú tráviť Slováci letnú dovolenku 2024?

3. júna 2024
Nórsko, cestovanie, BUBO

Vylihovanie na pláži v all inclusive rezorte? Slovákov, práve naopak, čoraz viac lákajú poznávacie zájazdy v blízkej i ďalekej exotike. Kde budú tráviť toto leto slovenskí dovolenkári?

Cestovná kancelária BUBO je už vyše 30 rokov najväčším organizátorom poznávacích zájazdov na Slovensku. Pri príležitosti blížiacich sa letných prázdnin sa s nami podelila o obľúbené destinácie Slovákov, ktoré vás určite prekvapia.

Azorské ostrovy

Exotické ostrovné zoskupenie patriace Portugalsku je rajom na zemi. Tohto roku sú u dovolenkujúcich Slovákov ešte populárnejšie ako exotická Madeira. Pokiaľ sem prídete v lete, na najzelenších ostrovoch Európy budú práve kvitnúť hortenzie a scenérie ostrovov budú ešte krajšie. Na svoje si prídu milovníci turistiky – či už výstupom k slávnej sopečnej kaldere na hlavnom ostrove Sao Miguel, alebo pre náročnejších je tu výstup na Pico, najvyšší vrch Azorov. BUBO odporúča kombináciu Portugalsko, Madeira, Azorské ostrovy.

Azory, Portugalsko, cestovanie, BUBO
Azorské ostrovy so svojou sopečno-zelenou prírodou sú rajom na zemi. FOTO: Martin Lipinský, BUBO.

Vietnam

Vietnam je veľkým lákadlom. Má jednu z najlepších kuchýň sveta za „pár drobných“, ochutnáte tu vajíčkovú kávu, plavíte sa po dračej zátoke HaLong Bay a prejdete sa históriou dýchajúcimi mestami Hue či Hoi An. Slovákov v lete podľa BUBO čoraz viac lákajú dlhšie dovolenky, keďže času na poznávanie je viac, a preto cestovná kancelária odporúča spojiť si Vietnam s Kambodžou a dopriať si aj východ slnka nad Angkor Watom, najkrajším chrámom sveta.

Vietnam, cestovanie, BUBO
Aperitív pri najkrajšej zátoke sveta vo Vietname, ktorá patrí medzi prírodné divy. FOTO: Diana Vozárová, BUBO.

Island

Studený Island je horúcim favoritom stoviek Slovákov, ktorí obdivujú krajinu ohňa a ľadu. Drsné pláže severu s chladným Atlantikom ulahodia malým i veľkým pri pozorovaní veľrýb. K tomu sopky, ľadovce, gejzíry či farebné vtáčiky alky sú priam ako hodina geografie a biológie v praxi. Ak sa počas leta chcete schladiť, zájazd na Island je správnou voľbou.

Island, cestovanie, BUBO
Vodopád Gullfoss, jeden z mnohých zázrakov severskej prírody Islandu. FOTO: Zuzana Hábeková, BUBO.

Japonsko

Japonsko si v BUBO uchmatlo lichotivý status skokana roka. Takmer všetky letné termíny zájazdov do Japonska sú už obsadené a do ďalekej Ázie vypravia tohto roku viac klientov ako napríklad do Portugalska. Pokiaľ si uchmatnete posledné miesta, na veľkej ceste Japonskom narazíte na mnohé budhistické a šintoistické chrámy, nakŕmite srnky, ktoré sa vám poklonia a budete jesť najlepšie sushi sveta.

japonsko, cestovanie, BUBO
Japonsko spoznajú klienti BUBO do hĺbky, všetky jeho najkrajšie miesta aj ľudí. FOTO: Zuzana Hábeková, BUBO.

Mexiko

Mexiko dokáže prekvapiť mnohým. Pyramídy Mayov, Aztékov či Zapotékov roztrúsené po celej krajine, škandalózne a romantické Acapulco, najslávnejšia sopka Ameriky Popocatepetl či indiánska sauna, pri ktorej sa natierate čokoládou a tequilou. Dokonalý oddych na karibských plážach a skvelá kuchyňa sú samozrejmosťou. Už tretie desaťročie po sebe patrí dovolenka v Mexiku medzi najobľúbenejšie u BUBO klientov.

Mexiko, cestovanie, BUBO
Mexiko patrí dlhodobo medzi dovolenkových ťahúňov. Staré chrámy ukryté v bujnej džungli sú veľkým lákadlom. FOTO: Laura Lackovičová, BUBO.

Thajsko

Medzi Slovákmi Thajsko už dlho rezonuje ako jedna z najpopulárnejších dovolenkových destinácií. Dokonalé pláže, ktoré vyrážajú dych, pamiatky a pokoj budhistických chrámov, šťastní a usmievaví ľudia na každom kroku či originálne Pad Thai. Thajsko je pravou Áziou pre začiatočníkov a obľúbenou relaxačnou destináciou aj u skúsených cestovateľov. Pokiaľ chcete z Thajska vyťažiť maximum, spojte si ho s ďalšími dvomi krajinami na veľkej ceste Thajsko, Malajzia, Singapur.

Thajsko, cestovanie, BUBO
Thajsko láka budhistickým pokojom, ale aj najkrajšími chrámami. FOTO: Tomáš Kubuš, BUBO.

Nórsko

Nóri o sebe tvrdia, že žijú v najkrajšej krajine na svete. Treba im dať za pravdu. Krása fjordov, vodopádov, miest aj mestečiek či zurčiacich riek… To všetko priam vyráža dych. Hrdí Nóri budujú krajinu postavenú na bohatstve z ropy s ohľadom k prírode a návštevník len žasne nad tým, že sa to dá. Zájazdy do Nórska i celej Škandinávie s BUBO sú počas leta dlhoročnou topkou.

Nórsko, cestovanie, BUBO
Pohľad na nekonečné nórske fjordy nikdy neomrzí. FOTO: Zuzana Hábeková, BUBO.

Viac tipov sa dočítate v blogu Kam cestujú Slováci v lete 2024. Pokiaľ chcete absolvovať jeden z množstva exkluzívnych zájazdov, kliknite na bubo.sk.


Text: Viktor Háber / BUBO
Foto: Zuzana Hábeková, Tomáš Kubuš, Laura Lackovičová, Diana Vozárová, Martin Lipinský / BUBO

1/1
Zavrieť reklamu