Na staniciach Shell už natankujete nové prémiové palivá V-Power. Dokážu stopercentne vyčistiť kľúčové časti motora  

8. októbra 2023
Shell

Chcete, aby vám auto slúžilo čo najdlhšie a v ideálnom „zdraví“? Zásadné je tankovať kvalitné palivo, ktoré stopercentne čistí kľúčové časti motora pri každom tankovaní.  

Shell aktuálne ponúka na staniciach Shell na Slovensku najpokročilejšie palivá V-Power, aké sa kedy zrodili v laboratóriách tejto svetoznámej značky. Za novinkou stojí tím špičkových vedcov z laboratórií v Hamburgu, ale aj vyše 100 rokov skúseností spoločnosti Shell s vývojom nových palív. Nová generácia palív Shell V-Power prináša jednu kľúčovú výhodu: Dokážu stopercentne vyčistiť časti motora od uhlíkových usadenín a udržiavať celý palivový trakt čistý. 

Shell má vyše 100 rokov skúseností s vývojom moderných palív 

Palivá Shell vyvíjajú vedci vždy s ohľadom na potreby nových, ale aj starších motorov. Moderné motory sa zmenšili a palivo je v nich vystavené vyšším tlakom a teplotám ako v minulosti. Musí dosiahnuť čo najdokonalejšie prehorenie zmesi, aby sa na kľúčových častiach motora a palivovej sústavy nevytvárali uhlíkové usadeniny. Tieto totiž spôsobujú, že motor nepracuje optimálne, nedosahuje požadovaný výkon a má vyššiu spotrebu aj emisie. Kto však tankuje prémiové palivo Shell V-Power, dokáže sa problémom úplne vyhnúť. 

Shell V Power Racing 100

Palivo, ktoré vyčistí motor na 100 % 

Spoločnosť Shell prišila s prémiovým palivom na Slovensko už v roku 1999 ako historicky prvá značka. Aktuálne uvádza do predaja na všetkých čerpacích staniciach na Slovensku novú generáciu Shell V-Power ako svoje vôbec najvyspelejšie palivo. Pri jeho vývoji sa Shell sústredila na potreby nových motorov a minimalizovanie tvorby uhlíkových usadenín. Výhodou prémiového paliva Shell V-Power je, že dokáže aj od existujúcich uhlíkových usadenín stopercentne vyčistiť kľúčové časti motora a udržiavať ich v ideálnom stave. „Ak dlhodobo neriešite uhlíkové usadeniny, ich vrstva sa zväčšuje, postupne klesá výkon motora a spoločne rastú spotreba paliva aj emisie. Nové palivá Shell V-Power dokážu už po prvom natankovaní začať proces, ktorý kompletne vyčistí a ochráni kľúčové časti motora od usadenín,“ hovorí Jan Čapský, riaditeľ prevádzky čerpacích staníc Shell v Českej republike a na Slovensku.  

Účinok prémiového paliva vidno už pri prvom tankovaní. Pri každej jazde potom pôsobia palivá Shell V-Power na kľúčové časti motora a dokážu ich stopercentne vyčistiť od uhlíkových usadenín.

Viac informácií o účinkoch prémiového paliva nájdete na shell.sk.  


Text a foto: Shell

1/1
Zavrieť reklamu