Drevo ako súčasť útulného domova

9. októbra 2023
Mobelix, drevený nábytok

Nič nedokáže dodať interiéru hrejivú a útulnú atmosféru tak ako drevo. Inšpirujte sa nasledujúcimi tipmi, ktoré sú šik a zároveň absolútne nadčasové.

Drevo je v bývaní nenahraditeľným kúskom. Aj preto nájdete na trhu celý rad jeho imitácií, či už ide o lamino, vinyl alebo keramiku. Drevený dekor pôsobí príjemným dojmom, ak ho použijete vo svojom interiéri, nikdy nešliapnete vedľa – samozrejme za predpokladu, že budete prihliadať na všetky jeho špecifické vlastnosti.

Mobelix, obývačka

Imitácie bývajú spravidla odolnejšie ako prírodné drevo, ktoré zas dokáže šíriť ozajstné kúzlo. Pri podlahách či dverách, ale aj kuchynskej linky pokojne stavte na odolné napodobeniny, ale nenechajte si zároveň ujsť príležitosť vniesť do svojho domova autentickú krásu dreva – či už prostredníctvom masívu, alebo dyhy. Snažte sa však kombinovať podobné odtiene a štruktúry.

Mobelix, obývačka

V obývačke

Hlavnú pozornosť pritiahnete výberom konferenčného stolíka tak, že zvolíte variant z neopracovaného masívu, prípadne dáte prednosť dokonalej kráse drevenej dyhy. Pokiaľ si potrpíte na prevahu dreva, doplňte obývaciu izbu drevenou knižnicou či štýlovým kúskom v podobe širokej komody. Je to skvelé miesto, kde môžete vystaviť rôzne dekorácie, obrazy, ako inak ako v drevenom ráme, a ďalšie osobité predmety.

Mobelix, drevo v interiéri

Jedáleň a kuchyňa

V súčasnosti sú obľúbeným prvkom najrôznejšie drevené podnosy, servírovacie dosky a podtácky zo surovej guľatiny. Sú funkčné, ale zároveň slúžia ako efektný dekoratívny prvok. Ozdobia tak nielen  jedáleň, ale aj kuchyňu.

Mobelix, drevo v kuchyni

Niekto si nedokáže predstaviť každodenné stolovanie ani bez pevného stola z masívneho dreva. Pri správnej starostlivosti vydrží veky, nepodlieha trendom a zároveň starne s gráciou. Hodí sa ako do industriálneho a moderného interiéru, tak k vidieckemu či boho bývaniu. V kuchyni okrem drevenej pracovnej dosky môžete pracovať napríklad aj s vekami potravinových dóz – nemusia byť nutne z dreva, rovnaký efekt dosiahnete aj s momentálne obľúbeným bambusom.

Mobelix, drevený jedálenský stôl

Do spálne

Ako prvá sa samozrejme ponúka posteľ, ale pokiaľ vás oslovil skôr aktuálny trend čalúnených a boxspringových postelí, smelo do toho. Veď drevo môžu v spálni zastúpiť napríklad šatníkové skrine, nočné stolíky alebo lavica pred posteľou, ktorá slúži aj na večerné odkladanie oblečenia.

Mobelix, drevené doplnky

Dekorácie a osvetlenie

Najrôznejšie drevené sošky, lampáše a svietniky asi netreba predstavovať, ale čo tak nevšedné použitie na váhe či obale kvetináča? Rovnako ako drevo na podstavcoch či tienidlách lámp interiér ešte viac zútulnia.


Text a foto: Möbelix

1/1
Zavrieť reklamu