O akom televízore sníva moderný človek?

21. júla 2021
Televízor Panasonic JX800

Prvé televízory, ktoré si vyslúžili označenie smart, sú tu s nami už 15 rokov. V porovnaní s dnešnými modelmi však zďaleka nedosahovali takú kvalitu. Najskôr dostali svoj vlastný operačný systém, grafické rozhranie a postupne sa pripojili k internetu. Začali tak svojimi funkciami pripomínať smartfóny, len o niečo väčšie.

A niet sa čomu čudovať. Koniec koncov, ako by podľa vás mala vyzerať ideálna „Smart TV 21. storočia“? Poďme sa teda pozrieť, ako blízko to k našim kovovým maznáčikom už majú dnešné smart televízory.

V hlavnej úlohe kvalita obrazu

Sledovanie filmu, ktoré je doslova pastvou pre oči, obraz s dôrazom na tie najjemnejšie detaily a dokonalý zvuk, ktorý dokreslí atmosféru a prebudí emócie. To sú presne vlastnosti, ktoré očakáva od svojho televízora každý, kto chce vo svojej obývacej izbe namiesto väčšieho monitora objavovať príbehy cez skutočnú bránu do multimediálneho sveta. A práve nové 4K LED televízory Panasonic môžu slúžiť ako fantastický príklad. Okrem vysokého rozlíšenia totiž panel s uhlopriečkou až 164 cm disponuje technológiou HDR Bright Panel Plus a Dolby Vision. Dynamický rozsah obrazu tak bude vždy špičkový. Televízor po každej jednej snímke neustále ladí ostrosť a dokonalú presnosť farieb.

Priestorový zvuk, ktorý vás vtiahne do akcie

Skúsili ste niekedy sledovať napínavú scénu z akčného filmu a zapchať si pritom uši? Skúste to. Spoznáte, akú dôležitú úlohu pri filmoch či seriáloch hrá práve zvuk.

Televízory z radu Panasonic disponujú dvoma výkonnými reproduktormi a pokročilým systémom Surround Sound, ktorý vás úplne obklopí a ocitnete sa tak priamo v centre diania.

Výkonné reproduktory na televízore spôsobia, že sa ocitnete v strede diania.

Do centra diania nás už niekoľko rokov dostávajú tiež pokročilé herné konzoly. Kto by si len pred dvadsiatimi rokmi predstavil, ako blízko sa môžu hry priblížiť realite vďaka technologickému pokroku? Je to práve rozvoj technológií, ktorý zabezpečil, že hry môžu byť dnes až neuveriteľne komplexné, a tým aj náročné na hardvér. Rovnako ako PlayStation a Xbox vyžadujú poriadnu dávku pamäte, silný procesor a kvalitnú grafiku, aj procesory televízorov dokážu nezanedbateľne prispieť k zážitku zo závodnej trate, fantastického sveta a bojového poľa. V prípade 4K televízora Panasonic JX800 je to procesor HCX, ktorý je spolu s režimom Game Mode zárukou kvalitného rozlíšenia so zachovaním maximálnej plynulosti bez oneskorenia na vstupe.

Vstupenka do multimediálneho sveta

Znie vám to až príliš dobre? Ťažko uveriteľne? O tom, že reč je naozaj o prístrojoch dostupných dnes, nie o hudbe budúcnosti, sa môžete presvedčiť práve s modelom televízora Panasonic JX800. A to vďaka integrácii operačného systému Android TV, ktorý beží na vstavanom Chromecaste priamo z dielne Googlu. Ak váš televízor aj telefón bežia na rovnakom systéme, lepšie fungujúce prepojenie už budete hľadať len veľmi ťažko. Stačí otvoriť podporovanú aplikáciu vo svojom smartfóne a byť na rovnakej WiFi sieti ako televízor.

Tenučký LED televízor Panasonic JX800

Jednoducho si v aplikácii nájdite obsah, ktorý si prajete sledovať, a kliknutím na jedno tlačidlo sa obľúbená hudba či seriál automaticky začne prehrávať cez Android TV na vašom televízore. V závislosti od typu vášho telefónu si takto môžete s priateľmi premietať fotografie alebo videá, rovnako ako zdieľať plochu.

Ako ukázal čas, pokrok všetkých možných smart zariadení ide stále rýchlo dopredu. Nastúpte preto na modernú vlnu aj vy a užite si špičkový vizuálny zážitok, prenos bez oneskorenia pri hraní a perfektné prepojenie so smart telefónom. Televízor Panasonic JX800 je vašou vstupenkou do multimediálnej budúcnosti.

Televízor Panasonic JX800 je dostupný vo variantoch s uhlopriečkami 40, 50, 58 a 65 palcov.

Viac info na: www.panasonic.com

1/1
Zavrieť reklamu