Od vody k vode – za letnými zážitkami vás na Žitnom ostrove zoberie špeciálny autobus

13. augusta 2022

Ak sa počas horúcich dní chcete schladiť v okolí Senca alebo Dunajskej Stredy, máme pre vás ideálne riešenie. KOCR Trnavský kraj vypravuje v pravidelných časoch špeciálne autobusy a cyklobusy, ktoré vás bezpečne dopravia za letnými vodnými dobrodružstvami.

Cyklobusom za krásami Žitného ostrova

Obľúbený Cyklobus od vody k vode odvezie cyklistov aj peších turistov za krásami Žitného ostrova na trase Senec – Jelka  – Šamorín, Čilistov a späť v pravidelných intervaloch počas leta – každú prázdninovú stredu v mesiaci júl a august.

Turisti, ktorí využijú cyklobus, si môžu pozrieť unikátne technické pamiatky Žitného ostrova. Vodné mlyny sú ukážkou histórie ľudového mlynárstva tohto regiónu. Brehy Malého Dunaja ponúkajú nádhernú scenériu ideálnu na prechádzky a trávenie voľného času. Nájdete tam drevené lávky, miesta na táborenie, či kotvenie v prípade splavu rieky. Môžete tiež ochutnať gastronomické špeciality Žitného ostrova.

Lístky na cyklobus si zakúpia cyklisti priamo v cyklobuse. Počet miest pre bicykle je 20, počet miest na sedenie je 30. Okrem bicyklov prepraví cyklobus aj kolobežky alebo korčuliarov.

Odchody cyklobusu:

08:50 | 13:30 > Senec – Jelka – Šamorín/Čilistov

12:20 | 18:00 > Šamorín/Čilistov – Jelka – Senec

Každú stredu od 6. júla do 31. augusta 2022 vrátane.

Cena lístka pre všetky vekové kategórie:

Jednosmerný: 2,00 €

Spiatočný: 4,00 €

Dieťa do 6 rokov zdarma.

Viac sa dozviete na: www.krajzazitkov.sk.

Obľúbený Cyklobus od vody k vode odvezie cyklistov aj peších turistov za krásami Žitného ostrova.

S aquapassom Vlakom za termálom

Aquapass je výhodná balíková ponuka, ktorá zahŕňa spiatočný lístok na vlak, celodenný vstup do Thermalparku Dunajská Streda a bezplatnú autobusovú dopravu medzi železničnou stanicou a aquaparkom.

Kombinácia osvieženia v jednom z najobľúbenejších a najnavštevovanejších rekreačných stredísk južného Slovenska a pohodlnej dopravy dáva príležitosť zrelaxovať a zároveň si vychutnať čaro Žitného ostrova. Nasadnúť na vlak a nechať sa odviesť za zážitkami je pohodlný, ekonomicky výhodný spôsob cestovania, ktorý je zároveň zodpovedný k životnému prostrediu.

Zo smeru Bratislava hl. st., Nové Zámky, Kúty, Trnava, Nitra, Komárno a Štúrovo so spiatočným lístkom zakúpeným v pokladnici na železničnej stanici získajú cestujúci celodenný vstup do aquaparkov s termálnou vodou.

Po príchode vlaku na železničnú stanicu môžu cestujúci vo vybraných časoch využiť bezplatnú autobusovú dopravu do aquaparku. Aquapassom sa preukážu pri vstupe do Thermalparku Dunajská Streda. Stačí si len vybrať, koľkokrát počas letných dní si človek dopraje relax a využije kvalitné služby aquaparku s cenovo výhodným aquapassom.  

Cena aquapassu Vlakom za termálom:

Dospelý: 13 € (spiatočný vlak + celodenný vstup + transfer)

Zľavnený: 9 € (spiatočný vlak + celodenný vstup + transfer) *dieťa, žiak/študent, senior od 62 rokov, ŤZP, ŤZP-S

Aquapass Vlakom za termálom zahŕňa:

  • Jednodňový spiatočný lístok na vlak
  • Celodenný vstup do Thermalparku Dunajská Streda
  • Spiatočný odvoz autobusom zo železničnej stanice priamo do areálu kúpaliska a späť zadarmo

Viac sa dozviete na: www.krajzazitkov.sk.

Thermalpark Dunajská Streda.

Trnavský kraj zážitkov je krajskou organizáciou cestovného ruchu Trnavský kraj. Systematicky vytvára podmienky na rozvoj cestovného ruchu na území Trnavského samosprávneho kraja a jeho turistických destinácií: Trnava región, Piešťany a okolie, Matúšova zem – Galanta a okolie, Žitný ostrov a Záhorie. Zároveň je marketingovou centrálou a zastrešuje propagáciu cestovného ruchu pre svojich členov doma a v zahraničí. Organizuje podujatia a vytvára a predáva zážitkové produkty cestovného ruchu, ktoré dotvárajú ponuku výletnej destinácie Trnavského kraja zážitkov. 

Projekt je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.


Text: KOCR Trnavský kraj
Foto: KOCR Trnavský kraj

1/1
Zavrieť reklamu