Spoznať Trnavský kraj nikdy nebolo jednoduchšie! Pomôže vám pri tom obľúbený cyklobus

14. júna 2022

„Cyklobus do Karpát“ vás pohodlne odvezie za novými zážitkami v Trnavskom kraji bez ohľadu na to, či idete na bicykli alebo peši.

Cyklobus jazdí každú sobotu v máji, júni, júli a v septembri na vynovenej trase Trnava – Horné Orešany – Dobrá Voda – Piešťany – Vrbové – Brezová pod Bradlom – Prietrž a späť. Posledná jazda je naplánovaná na 24. septembra 2022. Vy sa tak dostanete bližšie k obľúbeným turistickým trasám a cyklochodníkom.

I keď sa projekt nazýva Cyklobusom do Karpát, na jeho využitie nepotrebujete bicykel. Využiť ho môžete, aj keď sa chystáte na pešiu turistiku alebo chcete len tak stráviť pekný deň v prírode so svojou rodinou.

Úspešný projekt minulého roka opäť na cestách

Tento projekt nadväzuje na minuloročné jazdy Cyklobusom do Karpát, o ktoré bol na jeseň veľký záujem, aby aj na jar a počas leta mali cyklisti a peší turisti z Trnavy a Piešťan možnosť priblížiť sa k cyklotrasám a peším trasám v pohorí Malé Karpaty.

Cyklobus odvezie 24 cyklistov alebo peších turistov a 20 bicyklov. Nastúpiť a vystúpiť je možné na ktorejkoľvek zastávke. Lístky sú dostupné priamo u vodiča v cyklobuse, pričom si ich môžete rezervovať online. Cestujúci s online rezerváciou majú prednosť pred cestujúcimi bez rezervácie. 

Rezervácia miesta v cyklobuse pre cestujúcich aj bicykle je k dispozícii na tejto stránke.

Mohyla M. R. Štefánika v Brezovej pod Bradlom.
Asfaltová cesta na začiatku cyklotrasy medzi Brezovou pod Bradlom a Jablonicou.

„S cyklobusmi sme minulý rok začali najmä z dôvodu, že sme si vypočuli cyklistické komunity a partnerské oblastné organizácie cestovného ruchu z Piešťan a Trnavy, ktoré po riešeniach dopravnej dostupnosti turisticky zaujímavých lokalít už roky volali. V tomto roku opätovne spustíme aj Cyklobus od vody k vode zo Seneckých jazier cez Jelku do Čilistova a podporíme aj Cyklobus na Žitnom ostrove, “ dodala Agáta Mikulová, výkonná riaditeľka KOCR Trnavský kraj. 

Preskúmajte Trnavský kraj na elektrobicykli

Novinkou tejto sezóny Cyklobusu do Karpát je pre cestujúcich z Trnavy možnosť zapožičania elektrobicykla v požičovni bicyklov Mobility RM JET Trnava v rôznych veľkostiach a s kompletným vybavením. Táto novinka umožní aj starším alebo kondične menej zdatným cyklistom užiť si dlhšie trasy bez väčšej námahy a vyskúšať trend elektrobicyklov rozmáhaný v posledných rokoch.

Pri rezervácii miesta v cyklobuse môžete zaškrtnúť, že máte záujem o požičanie elektrobicykla a tento bude pristavený 15 minút pred stanoveným časom odchodu cyklobusu na Autobusovej stanici v Trnave. Zároveň, po príjazde cyklobusu ho pohodlne odovzdáte čakajúcemu pracovníkovi požičovne. 

Cena lístka pre všetky vekové kategórie: 

Jednosmerný: 2,00 € 
Spiatočný: 4,00 € 
Dieťa do 3 rokov zdarma 


Trnavský kraj zážitkov je krajskou organizáciou cestovného ruchu Trnavský kraj. Systematicky vytvára podmienky na rozvoj cestovného ruchu na území Trnavského samosprávneho kraja a jeho turistických destinácií: Trnava región, Piešťany a okolie, Matúšova zem – Galanta a okolie, Žitný ostrov a Záhorie. Zároveň je marketingovou centrálou a zastrešuje propagáciu cestovného ruchu pre svojich členov doma a v zahraničí. Organizuje podujatia a vytvára a predáva zážitkové produkty cestovného ruchu, ktoré dotvárajú ponuku výletnej destinácie Trnavského kraja zážitkov. Viac na: www.krajzazitkov.sk.

1/1
Zavrieť reklamu