Thajsko, Malajzia, Singapur

22. marca 2019
Thajsko

Prvá cesta do ďalekej exotiky často pôsobí nielen vzrušujúco, ale aj odstrašujúco. Organizácia a orientácia na inom kontinente môže byť dokonca trochu stresujúca a nejedného cestovateľa napokon od nových zážitkov odradí.

Práve preto sú obrovskou výhodou na ďalekých cestách vedomosti skúseného školeného sprievodcu. Rušný Bangkok, náboženskú mozaiku Malajzie aj dokonale fungujúci Singapur si vďaka nemu užijete pokojnejšie a nič, čo za to stojí, rozhodne nevynecháte.

Rodiny zo severnej Európy navštevujú túto destináciu pravidelne už dve desaťročia. Ak máte chuť vziať deti na bezpečnú dovolenku do exotiky, ukážte im túto časť sveta. Nenadchnú ich iba nádherné pláže, ale aj nové kultúry, neznáme jedlá a priateľskí ľudia. Vyskúšajte dovolenku s deťmi v Thajsku aj vy.

Prílet bez stresu

Ak vás desí nekonečný let do exotických krajín, v prípade Thajska si môžete vydýchnuť. Let do Bangkoku je jednoduchý a na palube špičkových leteckých spoločností rýchlo ubehne.

Mapa Thajsko Malajzia Singapur
Mapa Thajsko Malajzia Singapur

V príletovej hale na vás bude čakať skúsený sprievodca a pred leteckým terminálom komfortný autobus, takže prvotný chaos a otázky „ako”, „kam” či „kedy“ vám ani neprídu na um. Autobus vás vezme rovno do rušného hlavného mesta Thajska – jedného z najživších miest našej planéty.

Hotel s najlepším výhľadom.
Hotel s najlepším výhľadom.

Ubytujete sa v hoteli s najlepšou polohou v celom Bangkoku, s príjemne osviežujúcim bazénom a len pár krokov od kráľovského paláca a chýrnej uličky Khao San.

Maximálne zážitky už od prvého večera

Hneď v prvý večer vás v Bangkoku čaká šoková aklimatizácia: návšteva najživšej uličky Khao San, ženský cirkus na Patpongu a travesti-show Calypso. Mesto pokrižujeme miestnou MHD a naspäť sa zvezieme na legendárnych trojkolesových tuktukoch.

Druhý deň vyrážame k plávajúcim trhom, kde si úzke kanály obzrieme z pohodlia motorových člnov, naučíme sa orientovať v miestnych koreninách a ochutnáme vyprážané banány, kokosy a čerstvé mango. Prejdeme cez známu rieku Kwai a ochutnáme exotický obed s krásnym výhľadom na rieku.

Vysoká moderna a historická Ayutthaya

Večeru si dáme na streche jedného z mestských mrakodrapov s výhľadom ako z filmu a hneď potom nás čaká úplný kontrast k ázijskej moderne: výlet do historického srdca Thajska –Ayutthaye.

Thajsko
Thajsko

V čase, keď bol Bangkok ešte len malou dedinkou, mala už Ayutthaya milión obyvateľov. Dnes je považovaná za najkrajšiu pamiatku v celom Thajsku.

Posledný deň v Bangkoku bude patriť pamiatkam: návšteva kráľovského paláca a chrámu Wat Pho s ležiacim zlatým Buddhom a najlepšou školou masáží v celom Bangkoku.

Sypký zlatý poklad

Aonang je považovaný za miesto s najkrajšími plážami v Ázii, a preto predstavuje dokonalý priestor na niekoľkodňový relax. Čaká vás výber hotela podľa vašich predstáv a program, ktorý pripravujú skúsení sprievodcovia.

Môžete sa vybrať napríklad na celodenný výlet na neobývané ostrovy, kde vám budú rybičky jesť ananás priamo z ruky.

Rybičky vám budú jesť rovno z ruky.
Rybičky vám budú jesť rovno z ruky.

Vydať sa môžete na celodenný výlet na slávne súostrovie Phi Phi, ktoré preslávila pláž Maya Bay a film Pláž s Leonardom Di Capriom, na kajakovanie v mangrových lesoch, na pirátsky ostrov Hong alebo si môžete poloziť na skalách, na ktorých trávi zimu aj slávny nórsky autor bestsellerov Jo Nesbo.

Malajzijská perla s dokonalou chuťou orientu

Po oddychu na zlatých pieskoch pri tyrkysovom mori vás čaká sympatická Malajzia. Počas cesty si budete môcť prezrieť južné Thajsko, ktoré vidí len málo turistov, a prekročíte hranice z krajiny úsmevov do moslimskej Malajzie, až na ostrov Penang, prezývaný Perla Orientu.

Po nočných trhoch, kde si budete môcť dopriať gurmánske hody, si oddýchnete v kvalitnom 4* hoteli. Mesto (ako aj celá Malajzia) je pospletanou sieťou svetových náboženstiev: na jednej ulici nájdete čínsky, indický, kresťanský aj moslimský svätostánok – dokonalý príklad tolerancie v praxi.

Kultúrna zmes v Kuala Lumpur

Pokračujeme do najväčšieho mesta Malajzie – Kuala Lumpur, kde sa stretáva čínska, indická a malajská kultúra. Kuala Lumpur je moderné, rozvíjajúce sa mesto plné mrakodrapov a skvelého jedla.

Neodmysliteľnú dominantu mesta tvoria Petronas Towers – najvyššie dvojičky sveta vysoké 451 metrov. Na mesto a hlavne na fotogenické dvojičky je úžasný pohľad z vtáčej perspektívy – z televíznej veže Menara KL.

Najčistejšie mesto na svete

Singapur bol dva roky súčasťou Malajzie, no v roku 1965 sa ho Malajzia zbavila, pretože jej pripadal príliš chudobný a nepozdával sa jej očividný vplyv, ktorý naň mala komunistická Čína. Ako veľmi sa mýlili! Dnes chodia pracovať Malajci do Singapuru ako lacná pracovná sila…

Singapur - najčistejšie mesto na svete.
Singapur – najčistejšie mesto na svete.

Po luxusných diaľniciach, aké by ste v Európe hľadali len márne, sa dovezieme až do Singapuru, najčistejšieho mesta na svete. Večerná plavba po rieke Singapur vám predstaví vysvietené mrakodrapy, hotel Marina Bay Sands a miestom, kde pristál Sir Raffles, zakladateľ dnešného Singapuru.

Singapur.
Singapur.

Na druhý deň si obraz doplníme ďalšími skladačkami, ktoré vám pomôžu vytvoriť si celistvý obraz mesta: kúpanie na najjužnejšom bode juhovýchodnej Ázie, najčistejšia indická štvrť na svete, futuristické Gardens by the Bay a Merlion Park so sochou leva, ktorý je symbolom Singapuru.

Motto mesta „budujme mesto v záhrade” sa tu napĺňa každý deň a udáva trend architektúre 21. storočia.

Luxus s výhľadom na budúcnosť

Máte chuť zakončiť svoju cestu trochou poriadneho luxusu? Ubytujte sa v ikone uznávaných svetových hotelov – v Marina Bay Sands, kde sa budete môcť vykúpať v „nekonečnom” bazéne, ktorého okraj s výhľadom na mrakodrapy sa vám bude strácať rovno pred očami.

Na streche si dáme večeru, ktorú nám pripraví svetoznámy kuchár a z najlepšieho letiska sveta odletíme plní nových zážitkov späť domov. Intenzívne dva týždne v štýle BUBO.

Thajsko, Malajzia, Singapur
Thajsko, Malajzia, Singapur

Viac informácií: www.bubo.sk/thajsko

1/1
Zavrieť reklamu