Východné Tirolsko v celej kráse – tak blízko k prírode

Gradonna v Tirolsku. Foto: ©schultz-ski.at

Východné Tirolsko je najkrajšie medzi Großglocknerom a Dolomitmi. Nikde inde nie ste tak blízko k oblohe a nikde inde sa tak prirodzene nespájajú a nedopĺňajú tradície a moderna, jednoduchosť a luxus namiesto toho, aby sa vzájomne vylučovali.

V jednej chvíli sa posilníte chutnou desiatou z ruksaku a napijete sa krištáľovo čistej vody priamo z potoka, aby ste sa iba o niečo neskôr nechali rozmaznávať kulinárskymi špecialitami na najvyššej úrovni v sprievode ušľachtilých vín. To všetko je korunované nefalšovanou pohostinnosťou, ktorá pramení naozaj zo srdca.

Rodinný piknik. Foto: ©schultz-ski.at
Rodinný piknik. Foto: ©schultz-ski.at

Gradonna: dedina na úpätí Großglocknera

V obci Kals am Großglockner sa nadšení alpinisti stretávali už pred viac ako 200 rokmi. Priťahoval ich Großglockner – najvyšší vrch Rakúska. Mýtus tohto 3 798 metrov vysokého velikána žije dodnes a fascinuje aj ľudí, ktorí neholdujú horolezectvu.

Gradonna Mountain Resort. Foto: ©schultz-ski.at
Gradonna Mountain Resort. Foto: ©schultz-ski.at

Nad touto tirolskou dedinou sa nachádza Gradonna Mountain Resort. Nielen jeho poloha ale aj rezort ako taký sú úplne výnimočné. To pocítite najneskôr vo veľkej vstupnej hale, ktorá vonia limbovým drevom. Rezort vsadený do úchvatnej prírody pôsobí ako amfiteáter pre všetkých, ktorí hľadajú oddych. Je to miesto, kde môžete vypnúť a znova nájsť samých seba.

Gradonna v Tirolsku. Foto: ©schultz-ski.at
Gradonna v Tirolsku. Foto: ©schultz-ski.at

Už pred raňajkami stretnete dobre naladených hostí, ktorí svoj deň začínajú vo vonkajšom bazéne alebo osviežujúcom jazere. Raňajky vo forme bufetu nenechajú nesplnené žiadne z vašich prianí a ponúknu vám bohatý výber regionálnych špecialít. Dobre posilnení sa môžete vybrať do hôr, na prechádzku či ľahnúť si s knihou na slniečko vo wellness zóne.

Gradonna v Tirolsku. Foto: ©schultz-ski.at
Gradonna v Tirolsku. Foto: ©schultz-ski.at

Ekológia z presvedčenia

Zelené nie sú iba okolité lúky a lesy, ale aj samotný rezort Gradonna. Srdce Gradonny totiž bije ekologicky, no nie z donútenia, ale zo silného presvedčenia. Luxusná dovolenka spojená so zážitkami v prírode: to je vízia budúcnosti, ktorá tu existuje v praxi a pýši sa viacerými cenami, napr. ocenením Green Luxury Award, Tirolskou cenou za drevostavbu či ocenením Europe’s Leading Green Resort.

Gradonna Mountain Resort. Foto: ©schultz-ski.at
Gradonna Mountain Resort. Foto: ©schultz-ski.at

Štvorhviezdičkový hotelový komplex je koncipovaný ako horská dedina a leží vo výške 1350 metrov nad morom. Okolo hotela je roztrúsených 41 apartmánových domov s rozlohou až 120 m². Namiesto vidieckej architektúry tu nájdete kubistický štýl a celý areál je úplne bez áut.

Ubytovanie Gradonna Mountain Resort vo Východnom Tirolsku. Foto: ©schultz-ski.at
Ubytovanie Gradonna Mountain Resort vo Východnom Tirolsku. Foto: ©schultz-ski.at

Národný park Vysoké Taury: najväčšia chránená oblasť v Alpách

Gradonnu obklopuje Národný park Vysoké Taury, najväčšia chránená oblasť v Alpách. Trojtisícovky tu vskutku siahajú až k nebesiam a neskrotená horská príroda vás úplne opantá.

V národnom parku nájdete tretinu rakúskych druhov rastlín a asi 10 000 druhov zvierat. Pri troche šťastia natrafíte na „veľkú päťku“ tunajšej fauny: kozorožce, kamzíky, bradáne žltohlavé, orly skalné a svište.

Dolomiten Residenz Sillian: miesto na slnku

Dedina Sillian leží v údolí Hochpustertal a na juhu hraničí s Južným Tirolskom. Obklopení úchvatným svetom Dolomitov si teda v tomto regióne užijete obzvlášť veľa slnka pri športe i oddychu.

Dolomiten Residenz Sillian. Foto: ©schultz-ski.at
Dolomiten Residenz Sillian. Foto: ©schultz-ski.at

V izbách a suitách hotela Dolomiten Residenz prevláda alpský štýl. Drevo, koža, prírodný kameň a malé ručne vyrobené detaily vytvárajú pocit útulnosti, pohody a spätosti s prírodou.

Neobyčajné lahôdky a východotirolské špeciality sú základom 5-chodového gurmánskeho menu a tematických bufetov. Vďaka šetrnej príprave si vyberané prírodné suroviny zachovávajú svoju plnú chuť.

Dolomiten Residenz Sillian. Foto: ©schultz-ski.at
Dolomiten Residenz Sillian. Foto: ©schultz-ski.at

Akčná zábava a relax: wellness s celou rodinou

Miesto na slnku je ako stvorené na relax s celou rodinou. V Dolomiten Residenz Sillian vám takýto oddych ponúkame v kategórii „superior“: zábava pre deti a relax pre dospelých u nás totiž kráčajú ruka v ruke.

O deti od troch rokov sa postaráme v klube Häppi-Päpi-Mini-Club a zábava pre tínedžerov je na programe v samostatnom klube. Pre vaše ratolesti máme pripravený samostatný vnútorný bazén s veľkou šmykľavkou a vy si zatiaľ môžete užívať zaslúžený wellness program.

Východné Tirolsko z Dolomiten Residenz Sillian. Foto: ©schultz-ski.at
Východné Tirolsko z Dolomiten Residenz Sillian. Foto: ©schultz-ski.at

Športové zážitky s fantastickým výhľadom

Milovníci pohodovej cyklistiky nájdu hneď za hotelom Drávsky cyklistický chodník. Požičanie bicykla je bezplatné a dvojkolesový tátoš vás odvezie až do slnečného mestečka Lienz. Trasa pritom vedie mierne dole kopcom a naspäť sa môžete pohodlne i s bicyklom vrátiť vlakom.

Na horskom bicykli či počas turistiky môžete zamieriť vysoko do Lienzských a Sextenských Dolomitov. Určite si nenechajte ujsť ani rýchly rafting na priezračnej chladnej rieke.

Bicyklovanie s rodinou v Tirolsku. Foto: ©schultz-ski.at
Bicyklovanie s rodinou v Tirolsku. Foto: ©schultz-ski.at

Golfistov určite očarí Golfový klub v Lienzi s veľkolepou panorámou Dolomitov, ktorý je od hotela vzdialený iba 20 minút. 27-jamkové majstrovské ihrisko sa považuje za jedno z najkrajších v Rakúsku.

Východné Tirolsko so svojou rozmanitou prírodou tróni medzi Vysokými Taurami a Dolomitmi ako drahocenný klenot v celej svojej kráse. Je to jednoducho pôžitok pre všetky zmysly: stačí, ak sa úplne odovzdáte vnemom vášho zraku, sluchu, hmatu, čuchu i chuti a v tom okamihu necháte všedné starosti ďaleko ďaleko za sebou.

Rodina na turistike v Tirolsku. Foto: ©schultz-ski.at
Rodina na turistike v Tirolsku. Foto: ©schultz-ski.at

Gradonna pre vašu pleť!

Už niekoľko rokov vyvíja Gradonna****s Mountain Resort z byliniek neďalekého Národného parku Vysoké Taury špeciálnu kozmetiku pre nové potreby pleti v súčasnosti. Lukas Schultz, farmakológ a člen podnikateľskej rodiny Schultzovcov, vám teraz so svojím tímom môže predstaviť skvelý výsledok ich práce: kozmetiku „MAGDALENA’S by Gradonna“, pomenovanú podľa dcéry Heinza Schultza.

Za týmto zvučným menom sa ukrýva zmes starostlivo vyberaných byliniek, ktoré rastú v Národnom parku Vysoké Taury a ktorých liečivá sila prispieva k dobrému pocitu vašej pokožky a jej kráse. Zloženie je vegánske a všetky liečivé rastliny pochádzajú z Tirolska, kde sa aj spracovávajú v súlade so zásadami rezortu Gradonna o trvalej udržateľnosti a regionálnosti.

Nové kozmetické výrobky doplnia starostlivosť o pokožku v kúpeľnej zóne rezortu, kde sa už používajú vysokokvalitné produkty tirolskej značky ALPIENNE a rakúska kozmetika VINOBLE, ktorá čerpá svoju silu z hrozna.

Sila prírody

Kozmetika MAGDALENA’S by Gradonna využíva kombináciu tradičných alpských byliniek. Patrí k nim aj rebríček obyčajný, ktorý má prečisťujúce a detoxikačné účinky. Arnika upokojuje citlivú pokožku a komonica lekárska zmierňuje svrbenie a podráždenie pokožky. Túžobník brestový pôsobí protizápalovo a regeneračne, zatiaľ čo ľubovník bodkovaný prispieva k celkovej harmónii duše a tela. Príjemným zakončením je horec žltý, ktorý prospieva telu najmä po fyzickej námahe a vo všeobecnosti posilňuje svaly a kĺby. Zo všetkých produktov tejto značky tak profituje nielen človek, ale aj životné prostredie.

Gradonna Mountain Resort. Foto: ©schultz-ski.at
Gradonna Mountain Resort. Foto: ©schultz-ski.at

Od začiatku spätý s prírodou

Silná spätosť s prírodou a regiónom je viditeľná aj v architektúre, za ktorú bol rezort Gradonna****s Mountain Resort ocenený: dizajn exteriéru nadväzuje na charakter okolia a necháva materiály, ako sú drevo a kameň, nenásilne splynúť s prírodou.

Tento princíp sa uplatňuje aj v zariadení interiéru izieb a apartmánových domov. Zmysel pre prirodzenosť a trvalú udržateľnosť sa pritom zďaleka neobmedzuje iba na vizuálny dojem.

Prevádzkovatelia rezortu Gradonna****s Mountain Resort vedia, že skutočnú pohodu je možné vytvoriť iba dobrou kombináciou pohybu, oddychu, vyváženej stravy a starostlivosti. „Náš nový rad výrobkov starostlivosti o pokožku je v podstate ďalšou čerešničkou na „torte blaha“ našich hostí“, hovorí Martha Schultzová z Gradonny. „Veľmi sa tešíme, že všetkým našim návštevníkom môžeme ponúknuť moderné kozmetické produkty.“

Viac informácií nájdete na: www.austria.info

1/1
Najnovšie vydania

RELAX 3/2024

Objednať

RELAX 3/2024

Objednať
Relax na Facebooku
Zavrieť reklamu