CROSS LOZORNO – už 21. mája 2023!

17. mája 2023
Lozorno Priehrada

Už najbližšiu nedeľu sa bude pri Lozorne konať príjemné komunitné bežecké podujatie. Nenechajte si ho ujsť!

Cieľom pretekov je zapojiť obyvateľov Lozorna a susediacich dedín do športu v prírode a do pomoci s organizáciou pretekov. Priehrada je dominantou obce Lozorno s krásnym prostredím Malých Karpát a preto sa hlavné preteky budú konať v priľahlých lesoch so štartom a cieľom na Priehrade. Štafeta spolu s detskými behmi bude prebiehať okolo priehrady. Na štarte a v cieli bude sprievodný program, občerstvenie – zdravá výživa a rôzne aktivity pre deti.

Každý z účastníkov po dobehnutí do cieľa dostane pamätnú medailu. Medaila je vyrobená z materiálov, ktoré by sa inak vyhodili, napríklad staré CDčko, či šnúrka je z odrezkov košieľ. Trofeje organizátori navrhli spolu s chránenou dielňou Dom Svitania v Jakubove a budú symbolizovať jednotlivé preteky:

  • Cross Lozorno Skala – trofej skaly s dvojkrížom,
  • Cross Lozorno Červený domček – Domček na dreve,
  • Štafeta Priehrada – vyplstená priehrada.

Deti sú budúcnosť a preto majú vlastné preteky. Každé dieťa okrem medaily dostane aj špeciálny balíček a víťazom je každé dieťa, ktoré pobeží.

Cieľom preteku nie je len odpretekať a zasúťažiť si, ale stráviť športový deň v prírode a okolí miesta bydliska. Fandiť, pomocť ako dobrovoľník. Svojou prítomnosťou vytvoriť atmosféru.

Vytvorili sme FCB skupinu Beh Lozorno. Pomaly sa vytvára bežecká komunita, ktorá bude má spoločné tréningy, pomáhať si pri realizovaní projektov: pretek, čistenie okolia, staranie sa o športoviská a pomáhať chrániť okolitú prírodu. Zdielanie radosti so športu a motivovanie.

Pri športovaní v prírode trávime čas. Čím dlhší čas v prírode trávime, tým si ju viacej všímame. Všímame si jej krásy a aj nedostatky a škody. Tým prirodzene sa zamýšľame ako ju chrániť a zanechať pre naše deti a ostatné generácie nepoškodenú.

Štafeta 3×3,6km

Trať začína hromadným štartom na priehrade v Lozorne. Beží sa po asfaltovej ceste s obmedzenou premávkou asi 1km. Po 1 km trať pokračuje po zelenej značke smerom do lesa. Po prudkom 150m stúpaní trať pokračuje lesom smerom popri priehrade k cieľu. Celková dĺžka trate 3,6 km s prevýšením 46m.

Detské behy

Trať začína hromadným štartom na priehrade v Lozorne. Pre detské behy sú určené rôzne trate s dĺžkami od 80m pre najmenších až po 1 km okruh pre starších. Kategórie a dĺžky trate budú určené na mieste po registrácii. Zaleží od záujmu a účasti našich detí.

CLS 17,7km

Trať začína hromadným štartom na priehrade v Lozorne. Beží sa po asfaltovej ceste s obmedzenou premávkou asi 2 km. Po 2 km trať odbočí naľavo oproti Abelandu z asfaltovej cesty na žltú značku. Tu začína trať stúpať asi po dobu 4 km. Trať vedie popri Lozornianskej breziny 324mnm, Na vŕškoch 380mnm, skoro až po Lipy 472mnm. Vrstevnicou pokračuje po novo značenej žltej značke (trať sa vyhne vojenskému územiu) smerom na Skalu 502 mnm. Na Skale okrem nádherného výhľadu sa nachádza kontrolný checkpoint s občerstvovacou stanicou. Po náročnejšom a prudkom zbehu sa trať stáča do ľava, na ďaľšie stúpanie popri Chovu koní s výhľadmi na Lozornské lúky a lesy. Zbehom dole trať pretne asfaltovú cestu a miernym stúpaním sa napojí na trať preteku CLČD 10km Pri Suchom Potoku 360mnm. Odtiaľ pokračuje zbehom k Červenému domčeku 336mnm, kde na pretekárov čaká občerstvovacia stanica. Od Červeného domčeku pokračuje trať po žltej značke krátkym stúpaním na Ohek 377mnm. Z Oheku 1,5km trať klesá cez les na lúky nad priehradou, kde je nádherný výhľad na dedinu Lozorno a priehradu s cieľom závodu. Celková dĺžka trate 17,7 km s prevýšením 585 m.

CLCD 10km

Trať začína hromadným štartom na priehrade v Lozorne. Beži sa po asfaltovej ceste s obmedzenou premávkou asi 1km. Po 1 km trať pokračuje po zelenej značke smerom do lesa. Po 2 km stúpaní po lesnej ceste vystúpa trať na Močiarnu 382mnm. Vrstevnicou smerom k Pri Suchom Potoku 360mnm a odtiaľ zbehom k Červenému domčeku 336mnm, kde na štartujúcich čaká občerstvovacia stanica. Od Červeného domčeku pokračuje trať napojením sa na  žltú značka krátkym stúpaním na Ohek 377mnm. Z Oheku 1,5km trať klesá cez les na lúky nad priehradou, kde je nádherný výhľad na dedinu Lozorno a priehradu s cieľom závodu. Celková dĺžka trate 9.8 km s prevýšením 272m.

Viac informácií sa dozviete na Facebooku.

1/1
Zavrieť reklamu