Dovolenka so slnkom – akčná zábava pre všetkých počas rodinnej dovolenky v Burgenlande

Rodinná prechádzka v prírode okolo Neziderského jazera. Foto: Burgenland tourismus/Peter Burgstaller

Vitajte v Burgenlande, jednom z najkrajších regiónov pre deti v Rakúsku! Doprajte sebe i svojej rodine slnečné dni plné nezabudnuteľných zážitkov. Výber je naozaj veľký – od čľapkania v Neziderskom jazere cez výlety na bicykloch po dobrodružstvá v prírode.

Burgenland láka dovolenkárov 300 slnečnými dňami a rozmanitou ponukou výletných cieľov a voľnočasových aktivít pre celú rodinu.

Rodina pri jazere v Burgenlande. Foto: ©Burgenland Tourismus/Peter Burgstaller
Rodina pri jazere v Burgenlande. Foto: ©Burgenland Tourismus/Peter Burgstaller

Zdrojom zábavy, napätia a dobrodružstiev sú plavby na kanoe, cyklotrasy s dĺžkou asi 2 500 kilometrov, plávanie v Neziderskom jazere či pobyt v burgenlandských rodinných termálnych kúpeľoch, muzikály pre deti, návštevy múzeí a výletných cieľov, akými sú hrady, lanové parky a najväčší zábavný park v Rakúsku Familypark.

Bicyklový výlet s rodinou. Foto: ©Burgenland Tourismus/Peter Burgstaller
Bicyklový výlet s rodinou. Foto: ©Burgenland Tourismus/Peter Burgstaller

Cezhraničný Národný park Neziderské jazero – Seewinkel, ako aj šesť burgenlandských prírodných parkov ponúka celoročne výnimočné zážitky v prírode pre malých i veľkých.

Zárukou perfektnej dovolenky sú skvelá gastronómia a vynikajúce ubytovacie zariadenia: patria k nim nielen najlepšie rodinné hotely v Rakúsku, ale aj útulné penzióny a romantické gazdovstvá. Vaša dovolenka v Burgenlande sa tak stane nezabudnuteľným zážitkom pre všetkých členov rodiny!

Rodinná dovolenka v Burgenlande. Foto: ©Burgenland Tourismus/Peter Burgstaller
Rodinná dovolenka v Burgenlande. Foto: ©Burgenland Tourismus/Peter Burgstaller

Felsenmuseum v Bernsteine

Vstúpte do sveta ušľachtilého serpentínu.

Nechajte sa očariť podzemným banským svetom, kúzlom ušľachtilého serpentínu a silou prírodného jantáru. Na výstavnej ploche s rozlohou viac ako 1000 m² môžu návštevníci banského múzea Felsenmuseum obdivovať zbierku jedinečných exponátov a kuriozít.

V podzemných štôlňach sa dozviete veľa zaujímavostí o ťažbe a spracovaní unikátneho drahokamu „serpentínu“. Milovníkov minerálov určite zaujmú vitríny s minerálmi z rakúskych hôr. Prierez históriou informuje o baníctve a kultúrnom vývoji dediny Bernstein a jej okolia.

Skombinujte návštevu múzea s praktickým workshopom o brúsení kameňov (rezervácia vopred nutná) a ukážte svoju remeselnú zručnosť!

Výlety na drezine v Burgenlande, Draisinentour. Foto: ©Sonnenland Mittelburgenland
Výlety na drezine v Burgenlande, Draisinentour. Foto: ©Sonnenland Mittelburgenland

Hrad Forchtenstein

Vydajte sa na cestu v čase do obdobia baroka.

Mohutný hrad Forchtenstein je jedným z najvýznamnejších symbolov Burgenlandu. Hrad bol postavený na začiatku 14. storočia, prežil bez poškodenia ťaženie Turkov na Viedeň v roku 1529 a v roku 1622 sa dostal do vlastníctva kniežat Esterháziovcov, ktorí hrad nechali úplne prebudovať do súčasnej podoby.

Hrad Forchtenstein. Foto: ©Tibor Csepregi
Hrad Forchtenstein. Foto: ©Tibor Csepregi

Nástenné maľby žiariace farbami na nádvorí patria k najväčším na severe od Álp. Hrad sa označuje ako „trezor Esterháziovcov“, pretože sa v ňom nachádzajú drahocenné rodinné klenoty, ako sú barokové šperky a zbierky ukoristených vojenských predmetov.

Počas víkendov od 7. do 29. júla 2018 si môžu deti s hradnou myškou „Forfel“ „Vyskúšať život ako kedysi“.

Termálne kúpele pre všetkých

Rodinný raj pre bábätká, deti a rodičov!

V Sonnentherme Lutzmannsburg, popredných európskych termálnych kúpeľoch pre bábätká a malé deti, môžete celkom prirodzene spojiť oddych a zábavu.

Kúpanie v Sonnentherme Lutzmannsburg. Foto: ©Sonnentherme Lutzmannsburg
Kúpanie v Sonnentherme Lutzmannsburg. Foto: ©Sonnentherme Lutzmannsburg

V zóne Baby World je pre bábätká a malé deti pripravený samostatný zážitkový svet. V plytkom bazéniku a umelom potôčiku môžu spolu s rodičmi objavovať vodu.

Na väčšie deti čaká zážitkový bazén a bazén s vlnami, veľa šmykľaviek, medzi nimi i „XXL Monster Ride“, ktorá je so svojimi 270 m najdlhšou šmykľavkou v Rakúsku.

O zábavu pre všetky vekové kategórie sa postará veľká vonkajšia hracia zóna: nájdete tu lezeckú stenu, obrovské pieskovisko, skákací hrad a pretekársku dráhu pre odrážadlá Booby Car. Ležadlá v zeleni zase lákajú na oddych a sladké ničnerobenie na burgenlandskom slnku.

Viac info nájdete na: www.austria.info

1/1
Najnovšie vydania

RELAX 2/2024

Objednať

RELAX 2/2024

Objednať
Relax na Facebooku
Zavrieť reklamu