Inšpirujte sa, ako na letný reštart obývačky

3. júna 2024
obývačková stena, mobelix

Cítite, že by to s nástupom leta chcelo nejakú zmenu vo vašom obývacom priestore? Páčia sa vám nové interiérové trendy a radi by ste si ich zakomponovali do svojej domácnosti, ale nie ste si istí, ako na to? Poradíme, ako na kozmetické úpravy, ale aj zásadnú premenu, a pridáme pár ďalších užitočných tipov.

V prvom rade by ste si mali ujasniť, ktorý z aktuálnych trendov v bytovom dizajne je bližší vášmu vkusu aj životnému štýlu. Prvý z trendov sa vyznačuje monochromatickým ladením do zemitých tónov s využitím prírodných prvkov, druhý naopak preferuje veselé pastelové tóny pre energický a svieži domov.

V oboch prípadoch však môžete postupovať rovnako, či už sa rozhodnete pre jemné zmeny, alebo zásadnejší reštart.

obývačka v pastelových tónoch, mobelix

Malá zmena stačí

Pokiaľ by ste radi len dodali svojej obývačke nový náboj, potom vystačíte s textilnými doplnkami a dekoráciami. Môžete tiež použiť menší kus nábytku, ako je taburet alebo odkladací stolík. V tomto prípade je dôležité, aby ste pri ich výbere rešpektovali štýl a farebnosť existujúceho vybavenia. Farebné pastely sa hodia ako do škandinávsky ladených domácností, tak do vidieckeho bývania. Zemité a neutrálne tóny zas podčiarknu moderné obydlia v prírodnom a boho štýle, nemusíte sa ich však báť ani v industriálnych a minimalistických interiéroch.

obývačka, mobelix

Dajte domovu nový šmrnc s dekoračnými vankúšmi, dekami, kusovými kobercami či látkovými závesmi. Vďačným prvkom sú aj dekorácie, najmä vázy, sošky a najrôznejšie misky, podnosy alebo dózy. Neviete, ako ich správne naaranžovať? Rôzne kompozície, ktoré môžete využiť napríklad pri dekorovaní konferenčného stolíka, nájdete TU.

obývačka v pastelových tónoch, mobelix

Chuť na nový začiatok

Niekedy jednoducho malá zmena nestačí! Potom nezostáva nič iné, len si vysúkať rukávy a dať sa do práce. Ak by ste mali staviť v súčasnosti na jednu jedinú vec, potom je to určite nábytok v inovatívnom organickom dizajne.

Príjemne zaoblené pohovky, kreslá a pufy z hebkého zamatu, štruktúrovaného buklé alebo ležérneho menčestru sú jasnou voľbou. Máte hranatý konferenčný stolík? Vymeňte ho za oválny alebo okrúhly! Možno sa budete chcieť pustiť do zmeny farebnej palety a tým pádom aj maľby stien. Inšpirujte sa aktuálnymi farebnými trendmi.

gauče, obývačka, mobelix

Ďalšími šikovnými zdrojmi premeny môžu byť dizajnové komody a konzolové stolíky ako stvorené pre izbové rastliny, vázy s letnými kvetmi a efektné dekorácie. Tie patria nielen na stolíky, ale aj na steny. V súčasnosti sú hitom abstraktné obrazy, plátna s 3D efektom a zrkadlá s nepravidelným tvarom. Tie ako bonus presvetlia a zväčšia priestor. Tak čo, na akú zmenu sa cítite vy?


Text a foto: Möbelix

1/1
Zavrieť reklamu