Jeden deň s… tanečníčkou Katarínou Štumpfovou

8. októbra 2013
Katka Štumpfová. Foto: Archív Katky Štumpfovej

Katka: Moja práca nie je monotónna, skladá sa z rôznych aktivít. Nikdy sa teda nenudím, nemám na to jednoducho čas. Užívam si život naplno a teším z každého jedného dňa, do ktorého sa prebudím.

Budíček 8.30

V tomto čase mi každý deň zvoní budík, ale aj keď nezvoní, zobudím sa. Môj ranný rituál vyzerá tak, že si na raňajky odšťavím čerstvé ovocie a pripravím cottage cheese s paradajkami. Hodím si sprchu a deň sa môže začať.

Pohybové aktivity 9.00 – 10.00

Snažím sa aspoň 3-krát týždenne absolvovať nejakú inú pohybovú aktivitu, kde zrelaxujem. Najviac ma baví behanie alebo plávanie, v letných mesiacoch veľmi rada hrávam plážový volejbal. Ideálny čas na šport je pre mňa ráno – vždy ma to nakopne do nového dňa.

Denné aktivity 10.30 – 13.30

V tomto čase vyzerá každý deň inak. Vo všeobecnosti sa však snažím dohadovať si na dopoludnia stretnutia ohľadom budúcich tanečných vystúpení, alebo sa venovať kreovaniu a neustálemu zlepšovaniu tanečnej show Just dance, ktorej som autorkou.

Keďže študujem masmediálnu komunikáciu, veľa doobedí trávim aj prípravou na skúšky, alebo písaním seminárnych prác. Tento rok v auguste som mala štátnice, veľa času mi tak zabralo aj písanie bakalárskej práce a ešte ma čaká intenzívna príprava na záverečné skúšky.

Obed 13.30 – 14.00

Snažím sa jesť zdravo a hlavne pravidelne. Každý deň absolvujem niekoľko tanečných tréningov ako trénerka, okrem toho mám aj svoje športové aktivity, takže musím byť plná energie.

Katka Štumpfová je tanečníčka a jej dni sú veľmi aktívne. Foto: Archív Katky Štumpfovej
Katka Štumpfová je tanečníčka a jej dni sú veľmi aktívne. Foto: Archív Katky Štumpfovej

Práca 14.00 – 16.00

Okolo druhej sa každý deň presúvam do tanečnej školy DanceCool, ktorú vlastním s Maťom Chrenom. Každý začínajúci podnikateľ mi dá určite za pravdu, že na to, aby sa firma rozbehla, treba vynaložiť veľa času a energie a presne to isté sa snažím robiť aj ja. V tomto čase sa teda venujem zveľaďovaniu priestorov, alebo hľadám spôsoby, ako ponúknuť našim zákazníkom to najlepšie v tanečnom športe.

Tréningy 16.00 – 19.30

V druhej časti dňa sa zo mňa stáva trénerka, lektorka, alebo ak chcete, učiteľka tanca. Väčšinou sa venujem trénovaniu detí, veľmi ma to baví a napĺňa. Niektoré kurzy, aj pre dospelých, vedieme spoločne s Maťom a musím povedať, že ma robí šťastnou, keď od nás ľudia odchádzajú plní energie a dobrého pocitu z tanca.

Večerné aktivity 20.00 – 23.00

Začínam mať voľno, ktoré sa snažím využiť buď stretnutiami s priateľmi, varením alebo čítaním kníh, lebo som veľmi vášnivá čitateľka. Často sa tiež s Maťom Chrenom v tomto čase presúvame na nejaký event, kde máme tanečné vystúpenie.

Čas na spánok 23.00

Snažím sa chodiť spávať skoro, spánok je pre mňa nesmierne dôležitý. Keď idem spať po polnoci, na druhý deň sa cítim unavená. Samozrejme, niekedy sa stane, že prídem domov z tanečného vystúpenia neskoro, ale snažím sa to vždy zorganizovať tak, aby som bola maximálne do polnoci v posteli.

Naše hodnotenie

Katkin deň je dobre vyvážený – málokto dokáže takto luxusne spojiť šport, prácu a oddych, ako napríklad čítanie kníh. Ešte dôležitejšie je, že Katka robí prácu, ktorá ju baví a napĺňa, čo je v dnešnej dobe veľmi vzácne a málo ľudí si uvedomuje, aké je to veľmi dôležité. Môžeme pokojne povedať, že Katkin deň je hodný nasledovania.

Text: Lucia Titková
Foto: archív Kataríny Štumfovej

1/1
Zavrieť reklamu